Gracze starego, dobrego dziadka Everquest’a obecnie grający w EQ2 od dawna marzyli, by powrócić Velious. „Scars of Velious” był drugim dodatkiem EQ1 i z pewnością najwyżej przez nich cenionym.

Wraz z pojawieniem się w Norrath  rok temu Order of Rime, większość z nas była przekonana, że to właśnie Velious będzie 6-tym dodatkiem. Dość dużym zaskoczeniem dla osób biorących udział w Fan Faire była wiadomość, że Sentinel’s Fate przeniesie nas do Odus’a.

Jakiś czas temu, jeden z graczy, w czasie pobierania plików na serwerze Testowym znalazł intersujące informacje. Otóż pośród  plików znalazł te dotyczące rasy Othmir, pochodzącej Velious oraz legendarnego Bossa zamieszkującego Tower of Frozen Shadow – Tserrina Tyl’Sol. Jednocześnie pojawienie się krasnoludów Coldain w New Halas, znów dało nadzieję na dodatek związany z Velious.

No i chyba się w końcu doczekamy! Gracze EQ2 znaleźli bowiem wczoraj ciekawy wpis w Amerykańskim Biurze Patentowym. Otóż Sony Online Entertaiment złożyło wniosek o zastrzeżenie nazw Everquest 2: Destiny of Velious.

Oczywiście wiemy, że jak zwykle SOE ogłosi nazwę kolejnego dodatku na Fan Faire w Las Vegas, lecz myslę, że już za jakiś czas powrócimy do kraju niebezpiecznych śnieżnych królików.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

W różnych miejscach można też poczytać spekulacje, że Velious będzie dodatkiem „EoF like”, czyli doda nowe zony na wszystkie tiery, a to przypuszczalnie dlatego, że łatwiej SOE zrobić nowe, niż revampować kolejny raz stare, aby pasowały do nowej mechaniki wprowadzonej w SF. Przy okazji można poczytać sporo narzekania na to, że SOE zrobi z tego dodatku mini wersję Velious znanego z EQ1 – analogicznie jak w RoK w EQ2 Swamp of No Hope było tylko kawałkiem Fensów, a nie osobną zoną.