…  aplikacji zwanej „Dungeon Finder„, która to pomoże nam w znalezieniu odpowiedniej grupy.

Update wprowadzający do gry Dungeon Finder pojawi się już dziś na serwerach amerykańskich, a na Splitpaw jutro rano (7.10.2011). Jednocześnie z Hotfixem przeprowadzona będzie konserwacja login serwerów, więc może się zdarzyć, że nie będziemy mieć trudności z zalogowaniem się do gry przez jakąś godzinkę lub dwie.

No dobra, to co to jest ten Dungeon Finder i jak to ugryźć?

Aby otworzyć okno DF należy w grze wpisać /df bądź też użyć tego samego skrótu jak przy resetowaniu instancji (Alt +Z). Okno DF wygląda następująco:

  • Należy mieć minimum 20 level by móc używać DF.
  • W DF można szukać zony / grupy samodzielnie, bądź też z innymi osobami. Załóżmy, że mamy grupę gdzie brakuje tanka i lekarza, wówczas lider grupy może użyć przyciska „Queue” i DF dopasuje nam brakujące klasy.
  • Są 2 sposoby na wybór instancji za pomocą DF. Pierwszy to zaznaczenie „Random Dungeon” w ten sposób dostajemy 25% XP więcej. Drugi sposób to zwyczajne zaznaczenie do jakich zon chcielibyśmy się udać, które to jednakże nie nagradza nas dodatkowym 25% xp’em.
  • DF sprawdza nasz level (nie uwzględnia mentora) oraz poziom critical mitigation. Instancje do których nie spełniamy kryteriów, jak i takie na których mamy locka (tylko DoV), będą miec kolor szary w zakładce DF. DF ignoruje nasze lock-out’y na wszystkie zony z poprzednich dodatków.
  • Jeśli opuścimy instancje, na przykład po to by udać się po questy, powrót do zony w której jest nasza grupa jest dość łatwy, wystarczy wcisnąć przycisk „Return„.
  • Jeśli z jakiś względów nasza grupa nie będzie pełna (na przykład ktos pójdzie linkdead), to lider grupy może poszukać dodatkowej osoby poprzez DF wciskając przycisk „Reinforce„.
  • Po skończeniu zony, lider grupy może natychmiast poszukać kolejnej instancji za pomocą DF używając przycisk „Queue Group„.
  • Loot opcje są ustawione automatycznie na „Need-before-Greed” i nie można ich zmienić.
  • Jeśli gracz zostanie zaproszony do grupy z DF przez innego gracza, to musi on samodzilenie dostać sie do instancji.
  • Na obecną chwile Dungeon Finder jest aplikacją działająca tylko na danym serwerze. W założeniu, za jakiś czas, ma być to aplikacja działająca na zasadzie cross-server.

 

To tyle jeśli chodzi o serwery PvE. Serwer PvP ma kilka innych obwarowań dotyczących znajdowania grupy za pomocą Dungeon Finder’a.

Najważniejsza informacja dla graczy z s serwerów PvP, to z pewnością ta, że DF nie rozpoznaje frakcji. Będąc w zonie z grupą znaleziona poprzez DF, nie ma możliwości walki z innymi graczami z grupy (brak PvP w instancji). Odbywa się to podobnie jak na Battlegroundach

Jeśli gracz zdecyduje się wyjść z zony w której się aktualnie znajduje (na przykład po questy), a lider grupy jest z innej frakcji, to taki gracz automatycznie opuszcza grupę i zaczynają działać wszystkie reguły PvP, więc jeśli chcemy wyjść z zony poprzez drzwi, należy się podwójnie zastanowić. 🙂

No nic, ja z pewnością po testuję sobie to urządzenie. W końcu może znajdę jakieś szczury laboratoryjne, na których to po praktykuję medycynę na swoim inkwizytorze 😀

 

 

Poprzedni artykułJuż niedługo czekają nas…
Następny artykułMożna rzec, że…
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Homer

W koncu porcja swiezutkich informacji 🙂