… dla wszystkich graczy posiadających konta na serwerze EQ2Live jak i równocześnie na EQ2X!

Tak jak już wszyscy wiemy, w grudniu wszystkie serwery EQ2Live zmieniają się na F2P. Ci co grają / grali na EQ2 Live jak i na EQ2X będą mieć w końcu połączone konta w jedną całość. I tu zaczął się mały problem. Każde konto EQ2 Live oferuje nam 7 darmowych slotów na postacie, natomiast EQ2X w zależności od rodzaju od 2 do 7 slotów. Logiczne więc było, że po połączeniu nie mielibyśmy dostępu do części naszych postaci do momentu wykupienia dodatkowych Character slotów z MarketPlace. Przynajmniej taka informacja była podawana jeszcze w czwartek.

Na forum rozgorzała wielka dyskusja na ten temat. Wielu graczy było wściekłych zważywszy na to, że niektórzy skopiowali swoje postacie z EQ2Live na EQ2X, a kosztowało to niemało pieniędzy… Dodatkowym problemem były konta tak zwane All Access (stare Station Access), które to nie tylko gwarantują dostęp do każdej gry SoE, ale też zwiększały ilość darmowych slotów na postacie do 10. Pierwsza informacja, podana przez SmokeJumpera mówiła, że konta All Access  będą mieć status konta Gold po zmianie na F2P, a to oznacza 7 postaci.

Trzeba przyznać, że ekipa EQ2 czy tez SOE, stanęła na wysokości zadania po tej wielkiej fali krytyki dotyczącej ilości postaci. W nocy z piątku na sobotę ogłoszono co następuje:

  • Jeśli ktokolwiek zakupił Character Sloty z MarketPlace lub też wygrał je w LoN to bezwzględnie je zatrzymuje.
  • Osoby, które miały aktywne konto Station Access (12 postaci) i przy zmianie na subskrypcję All Access dostały od SOE dodatkowe 5 slotów w prezencie, nadal będą je mieć. Sloty te nie będą odebrane.

No i najważniejsza informacja dotycząca tylko postaci istniejących przed 10.11.2011 oraz graczy posiadających konta zarówno na serwerze Live jak i Eq2X. W skrócie: w momencie przekształcenia dostajesz od SOE tyle darmowych slotów ile masz dodatkowych postaci.

Konkretniejsze przykłady oraz jeszcze więcej pytań i odpowiedzi podam na naszym FORUM. Zapraszam do dyskusji 🙂

 

Poprzedni artykułFilm EQ2: F2P
Następny artykułPolskie gildie w Everquest 2
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Fajnie. Teraz jestem tylko ciekaw czy klient gry wytrzyma listę 30+ postaci. 😉