Oczywiście granie w systemie F2P nie jest aż takie darmowe jakby mogło się nam wydawać. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale jestem pewna, że ci co zastanawiają się nad ewentualnym powrotem do gry myślą też o tym ile muszą wydać by móc grac swoją ulubioną postacią.

Oto wykaz klas które nie musimy odblokowywać, czyli dodatkowo za nie płacić: Swashbuckler/ Brygand, Wizard/ Warlock, Guardian/ Berserker, Templar/ Inkwizytor.

A to darmowe rasy: Człowiek, Erudyta, Barbarzyńca oraz Half-Elf.

A więc zakładając, że ktoś chciałby grać lub grał Warlockiem rasy Erudyta, nic nie będzie płacił za odblokowanie swojej postaci.

Przyjrzyjmy się więc przykładowo postaci, znajdującej się na obecnie nieaktywnym koncie Dirge rasy Ratonga, na którym gracz kiedyś rajdował więc ma na sobie sprzęt Fabled, a teraz myśli o ewentualnym powrocie do EQ2 ale nie za bardzo chciałby płacić subskrypcję. I tak:

  • Konto Silver dostają wszyscy starzy gracze w EQ2, którzy kiedykolwiek płacili subskrypcję.
  • Za Mastery czy też Experty, które nasza postać już zna nic nie zapłacimy, a zważywszy na to iż SoE zapowiada promocyjne czasowe dawanie kontom Silver dostępu Gold by „poczuli jak to jest”, to można wówczas skorzystać i nauczyć się brakujących spelli/ CA na poziomie Master czy też Expert.
  • Odblokowanie klasy: 750 SC to 7,5$ chyba, że ma się SC zakupione w promocji więc nawet mniej.
  • Odblokowanie rasy: 750SC to również 7,5$ z tym że rasy odblokowuje się  pakiecie po 3, więc wraz z ratongą otrzymamy jeszcze 2 inne odblokowane klasy.
  • Postać ma 22 sloty a jeden kupiony unlocker ma 5 użyć i kosztuje 150SC więc 1,5$ x 5 szt = 7,5$, przy czym ciągle zostają nam 3 użycia .
  • Oczywiście jeśli chcemy aby nasza postać mogła zdobywać i nosić nowy sprzęt rajdowy, oznacza to zakup kolejnych unlockerów do sprzętu w miarę potrzeby. Powiedzmy, że to wydatek rzędu 1,5$ miesięcznie na 5 fabledów?

Więc jesteśmy w stanie odblokować naszego Dirge rasy Ratonga za jednorazową opłatą 22,5$, a jeśli ktoś kupując SC korzysta z promocyjnych Double SC Weekendów, to nawet o połowę taniej. Więc konto Silver jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby wrócić do EQ2 i grać tylko jedna postacią. Można to spokojnie robić i nie płacić subskrypcji.

Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy jesteśmy alt-o-holikiem. W tym wypadku zdecydowanie lepsze jest opłacenie dostępu Gold, czyli obecna subskrypcja EQ2. Z tym, że jeśli myślimy o levelovaniu nowej postaci to konto Free czy też Silver naprawdę wystarczy. Wszystkie przedmioty z leveli 20-90 zostały zmienione i na obecna chwilę przedmioty Treasured maja naprawdę dobre statystyki pozwalające nam przeżyć w świecie Norrath bez większych problemów.

Na pewno zaciekawią Was tez pewne informacje dotyczące subskrypcji EQ2. Otóż, gdy zdecydujemy się płacić za konto Gold naszą kartą kredytową jest to uznane za tzw. „recrurring membership” (tylko karta kredytowa). Każde takie członkostwo otrzymuje od SOE 500SC co miesiąc. O ile płatność co miesiąc w ten sposób nie jest zbyt atrakcyjna bo dochodzi do tego podatek VAT, to w przypadku płatności kartą za konto Gold za rok z góry, sprawa wygląda już inaczej. Płacąc 120$ za cały rok gry, miesięczny koszt wyniesie nas 10$ a do tego od SOE dostaniemy 500SC (5$) co miesiąc. Dla kogoś, kto nie kupuje nic z MarketPlace oznacza to, iż przez rok uzbiera 6000SC, czy też dostanie od SOE 60$ zwrotu w postaci Station Cash, a więc będzie mógł zakupić przyszły dodatek używając tychże SC. Proszę jaka oszczędność pieniędzy. Oczywiście, ten rodzaj opłaty jest atrakcyjny tylko dla tych graczy, którzy nie myślą o zmianie gry 🙂

Nie zapominajmy także o tym, że od grudnia będzie możliwość opłaty za konto Gold za pomocą Station Cash. Dla graczy korzystających z promocyjnych ofert Double SC Weekend oznacza to, iż są w stanie płacić 7,5$ za miesiąc gry na koncie Gold. Jedyny minus to taki, iż płatność ta nie jest uznana za „recurring membership„, a więc nie dostaniemy 500SC od SOE. Dotyczy to niestety również pre-paid kart…

A jak kupić Station Cash? Można za pomocą kart kredytowych, Pay-Pal czy też kupując karty SC, coraz bardziej powszechne w sklepach Europie. Szczęściarze z USA mają dostęp do Wallmart SC kart, które to mają 500SC bonusu. A gdy kupujemy SC w czasie Double SC Weekend, to oczywiście dostajemy podwójną ilość Station Cash. W Polsce można kupić jeszcze karty Station Cash poprzez sklepy podane na naszym forum.

Przypominam także, iż po zalogowaniu na nasze forum, znajdziecie więcej  Pytań i odpowiedzi dotyczące Free-To-Play.

 


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554