Od kilku tygodni gracze mają wiele pytań, jak i przypuszczeń o tym jaką klasa będzie tak właściwie Beastlord. Na sporo pytań odpowiedział Akil Hooper w artykule, który ukazał się na Eeverquest2.com.

Więc zacznijmy od początku. Beastlord będzie skautem noszącym chain armor. Owszem, podczas Fan Faire mówiono, że będzie to skaut w skórze, ale ostatecznie zmieniono koncepcję.

Beastlord będzie współpracował ze swoim „strażnikiem” (petem), którego to będzie mógł sobie oswoić. Każdy mały Beastlord będzie mieć peta początkowego zależnego od rasy, którą wybierze. Czyżby beastlordy z rasy halflingów zaczynały z chomikami jak prosiła Brasse?

Po uzyskaniu 10-go levela beastlord będzie mógł oswajać zwierzęta żyjące w Norrath i wykorzystywać je jako swoich strażników. Jest 16 różnych rodzin (rodzajów) strażników np.: koty, wilki, ptaki. Kiedy Beastlord oswoi na przykład wronę, to dostanie spella przywołującego strażnika ptaka o wyglądzie wrony. Kiedy napotka sokoła i oswoi sokoła, jego strażnik od tej pory ptak będzie mieć wygląd sokoła. To samo dotyczy wszystkich innych rodzajów strażników.

Do tego te 16 rodzajów strażników jest podzielone na pety ofensywne i defensywne. Z tym, że występują minimalne różnice w petach ofensywnych jak i defensywnych, w zależności od rodzaju z którego pochodzą.

Sami beastlordzi będą mieć o wiele mniej spelli/ combat artów niż pozostałe klasy, gdyż będą ściśle współpracować ze swoimi strażnikami, jak i reagować na to co robi ich pet. „Nagrodą” na właściwą reakcję i współpracę z petem będzie dostęp do coraz potężniejszych spelli / combat artów.

Beastlordzi mają nowe możliwości walki, zupełnie inne od używanych do tej pory przez pozostałych skautów. Dwie dodatkowe zdolności zwą się Advantages (korzyści) oraz Primals (naczelne). Do tego jest dodatkowy pasek pojawiający się w czasie walki zwany Savagery (brutalność?). W miarę walki, po użyciu zdolności z grupy Advantages, pasek Savagery będzie się zapełniał, pozwalając Beastlordowi na użycie potężnych speli / combat artów należących do grupy Primal.

Jeśli chodzi o samo levelovanie postaci, to Beastlord i strażnik będą zawsze mieć ten sam level.  Dodatkowo strażnicy mają dwie dodatkowe linie rozwoju: Punkty Specjalizacji oraz Pokrewieństwo (Affinity). Punkty Specjalizacji to z pewnością coś podobnego do naszego AA, z tym że do wydawania tylko w drzewkach peta. Jeśli chodzi o Pokrewieństwo, to związane jest to ściśle z poziomem zdolności naszego peta. Im dłużej z nim biegamy po świecie Norrath tym jego spelle / combat arty stają się potężniejsze i zmieniają się z Journeyman na Adept, potem Expert, następnie Master by na koniec stać się Grandmaster. Kiedy Beastlord uzyska Pokrewieństwo z daną rodziną strazników (rodzajem) na poziomie Grandmaster – odblokuje to automatycznie kolejną zdolność należąca do rodzaju Primal.

Oczywiście Beastlordzi mają całkiem nowego questa epickiego jak i klasowe nakrycie głowy.

No nic, czekamy z niecierpliwością, by przekonać się osobiście czy fajnie będzie się grać Beastlordem 😀

Więcej o Beastlordzie możecie przeczytać w przewodniku umieszczonym na naszym forum.

 

Poprzedni artykuł7 lat EQ2!
Następny artykułEQ2 Live zmienia się na F2P! (Pytania i odpowiedzi)