Zdaję sobie sprawę, iż nie napisałam nic nowego i wszyscy o tym fakcie wiemy 😉

A tak konkretnie to pewnie zastanawiacie się o co chodzi? Otóż czytając informacje o nadchodzących imprezach w EQ2 organizowanych przez graczy, nie zwróciłam na początku uwagi na to co się dzieje na serwerze Guk. Mój błąd i już go naprawiam…

Otóż, gracze zebrali się by uhonorować i uszczęśliwić innego gracza zwanego RibbitRibbit. Kim jest RibbitRibbit? To 6-cio letni chłopiec uwielbiający grać swoim froglokiem. No dobra, a co takiego nadzwyczajnego jest w tym chłopcu? Otóż od 4-ech lat walczy on z rakiem… Niestety, ale obecnie lekarze dają mu maksymalnie 6-12 tygodni życia.

Jego mama, za pośrednictwem Norrathian Homeshow forum, zwróciła sie o pomoc do dekoratorów z Guk, aby pomogli jej udekorować domek dla jego frogloka. A jako, że uwielbia on skakać swoim froglokiem zwiedzając Norrath to oczywiście nie ma lepszego miejsca niż wyspa w Tenobrous Tangle. Odzew przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. Pomoc zaoferowało mnóstwo osób, również z innych serwerów. Jakby tego było mało, gracze stworzyli od podstaw nową gildie „Lillipad Jungle” i w 70 godzin miała on 70 lvl i prawie 400 aktywnych graczy. Wszystko po to by kupić Guild Hall i żeby RibbitRibbit miał jeszcze więcej miejsca do zabawy. A potem trzeba było wbić level 77 by w Guild Hallu mógł pojawić się prawdziwy statek piracki… Wszystko dla tego małego chłopca. Nawet tęcza w Antonice…

Oto screenshoty które porobiłam i nie ukrywam, że bardzo się przy tym wzruszyłam:

Jak tylko gildia wbiła level 77, do wszystkich memberów wysłany został mail z prośba o opuszczenie gildii, tak by rodzina RibbitRibbit mogła bawić się wspólnie przez te następne parę tygodni. Dla wszystkich tych, którzy mimo wszystko chcieliby zostać razem, stworzona została gildia „Fairygod Froggers”, która to zajmie się urządzaniem wszystkich domów podarowanych temu małemu chłopcu, tak by miał jeszcze więcej zabawy… Ostatnie 2 godziny tego eventu, łącznie z wbiciem levelu 77 gildii jak i przekazaniem gildii RibbitRibbitowi, możecie obejrzeć na TwitchTv.

To wspaniałe wydarzenia zakłócił jednakże mały incydent. Otóż wszyscy gracze zapraszani do Lillypad Jungle mieli automatyczny dostęp do banku gildiowego i jakiś niewdzięcznik bez serca postanowił na tym skorzystać. Ukradł z banku wszystkie platyny, które miały służyć do zakupu przedmiotów służących do dekoracji… Po prostu żenada.

Ale mimo tego incydentu, gracze Everquest 2 okazali się być wspaniali i pokazali wielkie serce dla ludzkich tragedii…

Poprzedni artykułNowy launchpad 4.0
Następny artykułOstatnich kilka dni…
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
prex

przeczytalem post i obejrzałem wszystkie wideo nawet ja jako stary man sie wzruszyłem, teraz tak czy jest jakis sposób abym/abysmy z splitpaw doláczyli sie do calej organizacji lepszego swiata dla RabbitRabbit aby mial wiecej zabawy bycia szczesliwym froglokiem?