… zwrócone są od wczoraj na serwer Nagafen PvP. A to za sprawą palladyna Krucible…

Wszyscy podejrzewaliśmy, że palladyni to złe istoty, oj złe…, ale teraz to już w ogóle mają przerąbane. Imć Krucible używając Ciemnej Strony Mocy zabił wszystkie epiki x4 w Skyshrine… solo!!!. Nawet wersje Challenge.

Gratulacje Nagafen! W końcu macie Super Bohatera, kto jest w stanie zabić Vyskudrę x4!! Po co nam rajdy na 24 osoby, skoro można wszystko wysolować!

Co niektórzy dzielni gracze poszli w ślady Krucible, rozpoczynając szaleństwo solowania Sullon HM czy też Statuy Rallos Zek HM, za co oczywiście SOE im podziękowało… banami.

No dobra, to teraz parę słów o co chodzi. Okazuje się, że już od bety AoD istniał pewien bug (expolit) z reforgerem, który był zgłaszany parę razy developerom, ale niestety nie doczekał się fix’a, ale za to doczekał się wykorzystania go w grze. Parę osób, które wiedziały o tym expoicie nie robiło z nim nic, ale właśnie Krucible postanowił go wykorzystać zabijając Vyskudrę x4 czy też Sevalaka x4 zanim inni to zrobili, i mając mnóstwo discovery przedmiotów wypadających z tychże mobów.

W sumie powiem szczerze, że mnie też korciło by spróbować jak się dowiedziałam o tej komendzie do reforgowania przedmiotów, ale miałam lekkiego stracha. W sumie dobrze, że nie spróbowałam, bo wszyscy ci gracze, którzy to zrobili po tym jak sprawa się wydała, zostali zbanowani.

No cóż, być może zabawa z 5.000.000 potency, 300.000 Crit Bonus czy też 9.000 Mutliataku na jednym przedmiocie (!) była warta tego ryzyka.

A jak sprawa się wydała? Dość prosto. Otóż Krucible, nie był zbyt sprytny, ponieważ nie zablokował możliwości publikowania o swojej postaci. Jeden z graczy zaczął przyglądać się przedmiotom wypadającym z Vyskudry zwracając uwagę iż wiele z nich zostało odkrytych na Nagafenie, gdzie zgodnie z GuildProgress, żadna gildia nie zabiła jeszcze tego smoka. Sprawdzając dane postaci, która dokonała odkryć, zauważono dziwne statystyki… No i sprawa się rypła. Obecnie dane Krucible są już zablokowane i nie można ich zobaczyć na eq2u.com.

Jeszcze rano na forum SOE było kilka tematów dotyczących tego odkrycia, ale na obecna chwilę nic już tam nie znajdziecie, gdyż zostały skasowane łącznie ze screenshotami przedmiotów. Został tylko temat na forum EQ2Flames, w którym wyjaśniono jak działał tenże exploit oraz cache Google. Działał, bo już nie działa 🙂

Paru graczy dało radę jeszcze go przetestować, zanim został w tempie ekspresowym naprawiony, ale niestety, pożegnali się przez to z grą. Przynajmniej na jakiś czas…

Update: Wg słów Kandera z forum eq2flames (!!!!) exploit został już usunięty. Dev postuje na EQ2Flames! Czyżby zakaz wydany przez SOE został zniesiony?

 

Poprzedni artykuł19-23.07 to dni…
Następny artykułGU64 już dziś!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

A czemu devsi nie mogli na eq2flames pisać?