Myślę, że większość osób z grających w Everquest 2 kojarzy stronę EQ2Wire, gdzie możemy znaleźć najważniejsze informacje dotyczące EQ2. Otóż, od paru miesięcy SOE udostępnia dane wszystkich postaci EQ2 i właśnie dzięki tej możliwości, autorzy strony EQ2Wire stworzyli stronę EQ2U.

Jestem przekonana iż strona EQ2U stanie się w niedługim czasie taką samą biblią dla graczy EQ2, jaką kiedyś była niedziałająca już strona EQ2Players. Oczywiście SOE obiecuje nową stronę z danymi o postaciach już od dłuższego czasu, ale jak na razie, to developerzy tylko mówią jak świetnie ta „tajemnicza-nowa-strona-w-produkcji” wygląda i to wszystko. No cóż, całe szczęście istnieją jeszcze tacy fani EQ2 jak Feldon…

EQ2U jest obecnie w fazie Beta, więc nie ma dostępu jeszcze do wszystkich danych takich jakby Alty, czy Frakcje, ale naprawdę wiele informacji możemy już z niej uzyskać.

Więc możemy na stronie tej przeszukiwać gildie działające w EQ2, na przykład Pospolite Ruszenie:

Poprzez stronę tę można również uzyskać sporo informacji o poszczególnych postaciach.

Możemy sprawdzić jaki sprzęt ma na sobie postać którą oglądamy, adornmenty oraz ustawienia AA…

Dane te są dostarczane przez system informacji API za każdym razem gdy zonujemy czy też wylogowujemy naszą postać. Więcej informacji na temat tychże danych oraz sposubu ich uzyskiwania uzyskacie w zakładce Help na stronie EQ2U.

Strona EQ2U oferuje sporo informacji o poszczególnych postaciach, więc z pewnością będzie bardzo często odwiedzana przez graczy. Ja osobiście bardzo ją polecam wszystkim nowym graczom, oraz tym co pragną udoskonalać swoje postacie, bo dzięki temu iż między innymi można podejrzeć ustawienia AA, możemy udoskonalić swoją postać.

Strona ta została dodana do polecanych przeze mnie linków związanych z EQ2.

 

 

Poprzedni artykułParę kolejnych dni…
Następny artykułAż trudno uwierzyć, ale…
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Hm, a wiadomo jak nieoficjalna strona pozyskuje te dane? I nie ma możliwości, żeby ukryć przed wścibskimi swoje aa?

Wichura

Taa, nvm, przeczytałem już FAQ EQ2U. Trzeba odhaczyć ten cały profil społecznościowy i już się jest anon.

Wichura

Swoja droga taka mała śmiesznostka. EQ2U odsyła do tej strony jeśli ktoś poszukuje leaderboardów – a tam takie oto niespodzianki jak lista gości ze speedhackiem 😀

http://eq2mission.flame.org/leaderboards/runspeed

Ciekawe czy SOE w ogóle przegląda takie statystyki, żeby wyłapywać podejrzane rzeczy.

Pikiel

To nie speedhack. To sa devsi, ludziki z customer support itd. Kiedys z jednym gadalem, oni normalnie maja takie self buffy z mega szybkim bieganiem, teleportami, one-hit killami itd.

Pawka

Opiszę to jak swoją wczorajszą zupkę, którą jadłem „O karwa – zajebis…e!” 🙂 Wreszcie nie bede lootowal w ciemno na alty 🙂

Kulavvy (Nagafen)

Wielkie dzieki za napisanie o udostepnianiu danych o graczach. Natchnelo nas to troszke i w efekcie wiemy jak bardzo (pod wzgledem przygotowania do rajdowania) jestesmy w czarnej d…ie.
http://kulavvy.com/Dkp/GearTables.aspx