… czyli wiadomości z różnych frontów.

To zaczynamy od EQ2. Co byście powiedzieli na mercenary Vampira? I do tego tanka?

Jeśli wybieracie się na SOE Live w Las Vegas, to i tak dostaniecie ten przedmiot w grze jako nagrodę za zakup biletów na tą imprezę. Gdybyście jednak nie jechali, a chcieli posiadać tego mercenary, to wystarczy wydać 39$ na jeden z biletów, i dostaniecie go po imprezie. Oczywiście mercenary ten będzie dostępny z /claim i tylko pod warunkiem, że posiada się Age of Discovery dodatek. Na obecną chwilę nie wiadomo jednak, czy mercenary ten będzie dostępny w opcji „jeden na konto”, czy też „jeden na postać”. (Screenshot dzięki Cyliene z EQ2Zam, która to dała radę zrobić go w czasie webcasta na żywo.)

A oto spis nagród we wszystkich grach SOE, za zakup biletu na SOE Live:

  • EverQuest: Bloodstained Contract – Vampire Mercenary od Hadya Ware w Plane of Knowledge.
  • EverQuest II: Dashenti Lasheris, Vampire Mercenary — Fighter Type.
  • DC Universe Online: The Impersonator – kombinezon.
  • Vanguard: Saga of Heroes: Gilded Cage, z której przywołujemy małego latającego gorgoyla oraz tytuł The Jovial
  • Pox Nora: SOE Live Rune Pack – paczka specjalnych run.
  • Legends of Norrath: „Fancy Dress Only” – obraz do domu (w grze).
  • Star Wars Clone Wars Adventures: Ghanesh (pet).
  • Free Realms: Kangaroo mount.

Hmmm… nie widzę nagrody dla Planetside 2…

Niedługo do rodziny SOE dołączy kolejna gra F2P, tym razem hardcorowe Wizardry Online, do którego właśnie rozpoczęły się zapisy do Bety. Gra ta przeznaczona jest dla naprawdę wytrwałych graczy MMO i do tego o stalowych nerwach. Dlaczego? Otóż nie tylko będziemy mogli tam zginąć od przyjaciela, jeśli staniemy na linii jego strzału, to jeszcze jeśli zginiemy za dużo razy – stracimy naszą postać… Oczywiście dopóki tego nie znerfują 😀

httpv://www.youtube.com/watch?v=E0QLpCC5W48

Ekipa Rifta po prostu mnie rozbraja… Najnowszy pomysł firmy Trion, to przekazywanie 1$ od każdego zakupionego dodatku Storm Legion w preorderze na organizację: Pandas International.

I z pewnością nie ma to nic wspólnego z pandami z najnowszego dodatku do WoW, który to ukazał się w tym tygodniu… To tylko zbieg okoliczności 🙂

A tak w ogóle, to chciałabym przypomnieć, że EQ2 miał Pandy już parę lat temu, wraz z dodatkiem Sentinel’s Fate

I z totalnie innej beczki… Pod koniec sierpnia, NCSoft, wydawca takich gier jak Aion czy też Guild Wars 2, ogłosił iż wkrótce zamknie jedną ze swoich pierwszych gier – City of Heroes. MMO to działało nieprzerwanie od 2004 roku a jego zamknięcie zapowiedziane zostało na listopad. Od momentu tego komunikatu, gracze CoH walczą o to by gra nie została zamknięta. Osobiście zdaję sobie sprawę, iż każda gra należy do jakiejś konkretnej firmy, która najnormalniej w świecie musi zarabiać, by móc chociażby wypłacić pensje swoim pracownikom. Jeśli gra przestaje być opłacalna, no to trudno, życie… Wiem, że to smutne, szczególnie gdy właśnie w danej grze MMO spotykamy świetnych ludzi, zawiązujemy przyjaźnie czy też „coś więcej„… W sumie nie pisałabym o tej grze bo naprawdę nawet nie wiedziałam o jej istnieniu jeszcze parę tygodni temu, ale film, który zrobili gracze City of Heroes, przedstawiający cała ich walkę bardzo mnie wzruszył… najnormalniej w świecie popłakałam się (tak, w końcu baba jestem).

httpv://www.youtube.com/watch?v=pC3tseY-ic0

Poprzedni artykułParę informacji..
Następny artykułTo, że Vanguard…