… czyli podsumowanie tygodnia.

W tym tygodniu SOE zaskoczyło wszystkich ogłaszając, iż połączyło siły w firmą Wiki aby stworzyć oficjalne społecznościowe strony swoich gier. Oczywiście takowe strony już istnieją, ale są mniej lub bardziej aktualizowane. Ruch ten z pewnością był związany z najnowszym dzieckiem SOE, czyli Planetside 2, bo i strona Planetside 2 Wikia ma wiele cennych informacji jak chociażby „jak zacząć swoją przygodę z PS2„. Przymierze z Wikia oznacza także, że wiele informacji od developerów w pierwszej kolejności będzie trafiać na te właśnie strony.

Jeśli chodzi o Everquest 2 Wikia, to strona ta nie była ostatnio zbyt często aktualizowana. Miejmy nadzieję, że to się zmieni, bo na razie lepiej zajrzeć na EQ2Zam aby znaleźć opisy do najnowszych questów 🙂

SOE Marketing, to z pewnością synonim na stwierdzenie „jak nic nie robić by się nie narobić, a przy tym o niczym nie informować swoich klientów”. W tym tygodniu klienci SOE po raz kolejny zostali zaskoczeni działaniem tegoż departamentu. Dwa tygodnie temu pisałam o przedmiotach jakie dostaną gracze poszczególnych gier SOE za zakup biletu online na jeden z dni SOE Live. Ale nie wiedziałam o czymś jeszcze co wymyślił SOE Marketing, a o czym oczywiście nikogo nie poinformował. Sprawa wyszła na jaw, gdy pierwsze osoby zaczęły dostawać potwierdzenie rezerwacji.

Otóż za 40$, czyli bilet na jeden dzień, ci którzy go kupili, dostaną:

  • przedmioty, które będą mogli użyć w grach SOE, czyli na przykład wampir mercenary dla graczy EQ2;
  • koszulkę SOELive;
  • torbę niespodzianek (mogą to być na przykład długopisy z logo SOE, bo naprawdę jeszcze nie podano co konkretnie wejdzie w skład tejh tajemniczej torby);
  • najnowszy dodatek do EQ2: Chains of Eternity;
  • najnowszy dodatek do EQ: Rain of Fear;
  • dostęp do panelów SOELive w wersji streaming.

Oczywiście gracze są obecnie ciut rozczarowani, bo gdybyśmy wiedzieli wcześniej o takiej promocji, to myślę, że wiele osób skusiłoby się na zakup tego biletu tylko po to by dostać 2 dodatki w cenie 40$. Szczególnie osoby grające zarówno w EQ1 jak i EQ2 z pewnością są lekko poirytowani.

Na pytanie graczy dotyczące tej promocji, Brasse potwierdziła, że darmowe dodatki nie są pomyłką, SOE po protu miało ochotę dać ciut extra dla tych osób, które kupią bilet nawet na jeden dzień SOELive. Dla przypomnienia, do tej pory tylko osoby kupujące bilet All Access, czyli na wszystkie dni Fan Fair,e dostawały darmowy dodatek i to dla jednej wybranej gry.

Na Facebooku zakończył się 4-ty miesiąc Questa i tym razem jako nagrodę, wszyscy gracze EQ2 dostana iluzję goblina. Ale… nie szukajcie tej nagrody tak od razu w /claim. Historia pokazuje iż zajmuje to SOE co najmniej 2 tygodnie, a że SOELive w przyszłym tygodniu, więc raczej nie spodziewam się że dostaniem wcześniej jak około 25-go października.

Zarówno w sierpniu jak i wrześniu, gracze znaleźć mogli dziwne przedmioty Ethereal wypadające z mobów w całym Norrath. Jak na razie w październiku jest cisza i wiele na to wskazuje, że w tym miesiącu raczej nie ma co się ich spodziewać.

Star Trek Online świętuje 1000 dni od momentu uruchomienia i z tegoż powodu gracze, którzy opłacają subskrypcję spodziewać się  mogą nowych nagród Veteran między innymi do wyboru są 2 statki: Chimera Heavy Destroyer dla Federacji oraz Peghqu’ Heavy Destroyer dla Klingonów.

Prócz tego do 12 listopada można po promocyjnej cenie (199$) zakupić tzw. Lifetime Subscription, czyli płacisz raz i dopóki grasz w STO nie musisz już płacić miesięcznej opłaty. Gracze którzy korzystają z tej subskrypcji, jak i ci co ja dopiero zakupią będą mieć dostęp również do wszystkich nagród dla weteranów. Oczywiście w Star Treka można spokojnie grać nie płacąc ani grosza 🙂

 

 

 

 

Poprzedni artykułNights of the Dead…
Następny artykułVanguard doczekał się…