… czyli podsumowanie tygodnia.

Nowy kontynent Esamir został juz dodany do Planetside 2 Beta, a wraz z nim wszystkie dotychczasowe postacie zostały wykasowane oraz z długiej  listy serwerów, zostały tylko dwa: amerykański i europejski, tak by móc lepiej przetestowac ich możliwości.

httpv://www.youtube.com/watch?v=_bYI4GPGUyY

Życie w Vanguardzie nie jest proste. Nie dość, że walki nawet z pojedyńczymi mobami sa wyzwaniem, po śmierci należy odzyskać swoje rzeczy, to w tym tygodniu zmiana chunków jest śmiertelnym wyzwaniem dla graczy. Otóż mamy nowy bug w grze, który to nie zostanie usunięty wcześniej niż we wtorek, a objawem jest mozliwa śmierć postaci przy zmianie chunka.

Małe wyjaśnienie dla tych co nie wiedzą czym są „chunki” w Vanguardzie. Vanguard jest olbrzymim światem i do tego bez zonowania. Kontynenty sa wielkie i zostały podzielone własnie na chunki, a każdy z nich jest inaczej nazwany. Zonowania jako takiego w grze nie ma, ale chunki zmieniamy gdy na przykład robimy questy lub po prostu zwiedzamy świat. Można to zauważyc, bo wygląda to tak jakby postać w tym momencie „zlagowała”. Chunki pięknie widać na przykładzie map:

Więc pamiętamy: Chunkowanie grozi śmiercią!

Gracze Rifta czekali na ten tydzień już od momentu ogłoszenia nazwy pierwszego dodatku do tej gry. W dniu wczorajszym zaczęły sie pierwsze beta eventy. Osoby, które dokonały pre-ordera Storm Legion mają zapewniony dostęp do bety, natomiast inni gracze mogą się oczywiście aplikować i mieć nadzieję, że może jakimś cudem będą mogli tam zajrzeć.

A w Star Treku natomiast gracze znajdują w najróżniejszych miejscach Temporal Lock Boxy, do otworzenia których oczywiście trzeba mieć klucz. Klucz mozna kupić za wlautę Zen (125) lub też z Exchange jak ma się sporo Energy Credits (średnio ok 2 mln).

W tymże pudełku ukryty jest najnowocześniejszy statek, który to ma możliwość cofania się w czasie walki o 13 sekund wstecz, o ile ma się odpowiednie konsole oczywiście 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=5aZUPJCONp0

Poprzedni artykułW Planetside 2 zbliża..
Następny artykułPlayer Studio Webcast