Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili skupiłam się głównie na Everquest 2 i zbliżającym się dodatku, więc musicie mi wybaczyć, że przegapiłam sobotnią aktualizację w Planetside 2. Małe zmiany a cieszą 😉

Ten screenshot co widzicie powyżej, został zrobiony w czasie krótkiego przedstawienia głównych założeń Planetside 2 nowemu graczowi. Nie znajdziecie w tym filmiku żadnych profesjonalnych podpowiedzi dotyczących broni, ale za to dowiecie się pokrótce o co tutaj chodzi.

A więc przede wszystkim to w Planetside 2 należy trzymać się blisko swojej grupy jednocześnie pomagając swoim towarzyszom. Do tego zostaliśmy podłączeni do specjalistycznej nano technologii dzięki której w razie śmierci, możemy się szybko odrodzić. Ta sama technologia pozwala nam replikować potrzebny nam sprzęt taki jak amunicja czy tez pojazdy. Jednakże musimy się upewnić, że mamy odpowiednia ilość potrzebnych składników.

W momencie tworzenia nowej postaci jesteśmy automatycznie dołączani do Squadu i zrzucani tam, gdzie znajduje się większość jego członków. Niestety, ale na obecna chwilę jest „malutki” bug i miejmy nadzieję że szybko zostanie naprawiony. Otóż 4 razy na 6 stworzonych postaci umierałam kilka sekund po zrzucie.

Ponieważ jesteśmy zrzucani do miejsca gdzie jest lider grupy, może okazać się, że wylądujemy akurat w środku ciężkiej bitwy, więc i tak szybko umrzemy bo jako nowy gracz ciężko będzie nam się połapać w 10 sekund o co chodzi i gdzie jesteśmy.

No cóż, to dopiero początek zmian związanych z pierwszym doświadczeniem nowego gracza, więc kierunek dobry, byle by doszło jeszcze do tego tempo, bo premiera tuż tuż. Według mnie ekipa Planetside 2 powinna dodać podstawowe misje w Warpgate, jak chociażby przedstawienie graczom dostępnych klas, broni, nauka strzelania do celu itd. A po skończeniu pierwszych misji, powinniśmy dostać misję końcową, gdzie dołączamy do jakiejś grupy czy też przedstawione nam zostają Outfity do których możemy dołączyć. No nic, poczekamy i zobaczymy co z tego wyniknie.

Kolejne zmiany dotyczą naszych map. Przede wszystkim jesteśmy w stanie podejrzeć obecnie co dzieje się na pozostałych kontynentach. Do tego możemy w tej chwili portnąć się do Hotspotów wybierając je bezpośrednio na mapie za pomocą przyciska Deploy.

To nie koniec zmian. W tej chwili możemy sprawdzić tez jakie benefity przyniesie nam zdobycie konkretnej bazy oraz obecny status zdobywania danego miejsca. Widoczny pasek postępu da nam możliwość oceny sytuacji, czy w danym rejonie faktycznie toczy się walka.

Wszystkie bazy w tej chwili mają rożnego rodzaju bonusy, o ile należą do naszej frakcji. I tak:

  • Biolab – przyspiesza regenerację życia;
  • Tech Plant – ta baza jest potrzebna teraz by móc przywołać czołgi w terenie (Vanguard, Prowler, Magrider). Jeśli nie będziemy posiadać Tech Plant, to czołgi będziemy mogli przywoływać tylko w Warpgate;
  • Amp Station – redukuje czas przegrzania się wieżyczek (Phalanx turret) w bazach.

Sobotnia aktualizacja przyniosła poza tym bonusy dla danej frakcji za zdobycie całego kontynentu. I tak:

  • zdobycie Indar to zmniejszenie kosztu zakupu rzeczy dla piechoty;
  • zdobycie Esamir to zmniejszenie kosztu zakupu pojazdów;
  • zdobycie Amerish to zmniejszenie kosztu zakupu maszyn lotniczych.

Zmieniono całkowicie sposób zdobywania baz. Do tej pory jeden człowieczek musi postać (i przeżyć) przez chwilę przy danym punkcie by go zdobyć. Od soboty, zasięg w jakim trzeba znaleźć się od punktów (A, B, C, itd) został znacznie zwiększony i im więcej ludzi znajduje się w pobliżu tym szybciej dany punkt jest zdobywany. Co nam to daje? Chociażby to, że osoba zajmująca dany punkt nie czuje się już jak cel na strzelnicy, ale autentycznie może się ukryć w okolicy i się bronić. Nie wspominając o całej grupie 🙂

Wszyskie zmiany dotyczące zdobywania doświadczenia jak i baz, są pięknie wyjaśnione na forum Planetside 2. A jesli zamiast czytania wolicie oglądanie, to wszelkie zmiany zostały omówione przez ekipę Planetside Universe.

httpv://www.youtube.com/watch?v=a432dsN9YFQ

Kurcze… dodatek do EQ2 już jutro i muszę wbić level 95, więc niestety Planetside 2 pójdzie na parę dni w „odstawkę”. No chyba, że będę musiała się odstresować albo zmienić klimaty 😉

httpv://www.youtube.com/watch?v=20i9Bn6EuH8

Poprzedni artykuł[EQ2] Obal Plains
Następny artykułNowe instancje w Eastern oraz Jarsath Wastes