Już za dwa tygodnie, bo 13-go listopada, gracze Rift: Planes of Telara doczekają się pierwszego dodatku do tej gry – Storm Legion.

Jeśli chcielibyście sprawdzić co nowego czeka na graczy w pierwszym dodatku do Rift, to wystarczy skorzystać z Open Bety. W dniach od 2 do 7 listopada wszystkie osoby posiadające konta w Rift, mogą wziąć udział w Open Becie.  Wystarczy ściągnąć klienta Bety i już możecie grać. Jeśli chcielibyście pograć na Waszej postaci z serwera Live, to możecie zalogować się na swoje konto i na oknie wyboru postaci użyć przycisku do kopiowania postaci na serwer Beta.

httpv://www.youtube.com/watch?v=h-6laNehiXM

W ciągu paru ostatnich tygodni Trion zmienił kilka kolejnych serwerów amerykańskich na „trial only” zachęcając graczy z tychże serwerów, by przenosili swoje postacie na nowe, mega serwery, które mogą pomieścić znacznie więcej graczy.

Jeśli chodzi o same opłaty za grę, to nie sądzę aby w niedłuugim czasie cokolwiek się zmieniło. Owszem, po cichu licze na to, że za jakis czas Rift stanie się grą Free-to-Play, tak jak sporo dzisiejszych MMO, ale chyba nie stanie to się szybko. Trion oferuje swoim klientom różnego rodzaju rabaty jeśli chodzi o zakup subskrypcji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Jima Butlera, dyrektora marki, na ten moment 13% graczy zdecydowało się na skorzystanie z promocji, jaka oferuje Trion przy zakupie rocznego abonamentu. Zresztą co by nie mówić, za 107 Euro można mieć 12 mc abonamentu oraz dodatek Storm Legion gratis. Jeśli ktoś miał nadzieję, że być może kiedyś będzie można kupić dożywotni abonament (lifetime subscription) w Rifcie, to niestety, ale taki rodzaj abonamentu nie jest brany pod uwagę przez firmę Trion.

Gracze, którzy zakupili już Storm Legion w pre-orderze, mogą korzystać z nowej instancji Exodus of the Storm Queen, która została uruchomiona wraz z ostatnim patchem jaki trafił właśnie na serwery.

Przez ostatnie parę miesięcy Telara bardzo się zmieniła. Guardiani i Defianci na serwerach PvE mogą teraz grać razem czy tez nawet należeć do jednej gildii, a wszystko po to, by wspólnie mogli bronić Telarę przed armią Crucii. Nie wspominam już o tym, że wiele dusz zostało całkowicie zmienionych przez developerów.

W dniach od 7 do 11 listopada trwać będzie event Return to Telara i wszyscy gracze,  którzy posiadają konto w Rift, mogą się zalogować i sprawdzić jak bardzo zmieniła się ta gra od kiedy przestali się do niej logować.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YjzynkpaTsc

Poprzedni artykułKolejny Double XP Weekend w EQ2 (2-4.11)
Następny artykuł[PS2] Poczatek listopada i kolejny kontynent