… trafiły „małe” poprawki dotyczące Eksperymentacji. W związku z tym, można z cała pewnością stwierdzić, iż jeszcze kilka dni i szaleństwo levelowania w instancjach z Dungeon Maker zostanie zakończone.

Na czym konkretnie będzie polegać zmiana związana z Eksperymentacją? Oczywiście chodzi o dwa proce dodawane do przedmiotów w czasie tegoż procesu: Augmented Blessing oraz Augmented Smite. Otóż do tej pory szansa odpalenia proca stackowała się, więc proc ten pojawiał się praktycznie co sekundę, przez co zabicie nawet setki mobów nie stanowiło żadnego problemu. W taki sposób właśnie ludzie levelovali za pomocą Dungeona Makera.

Już za kilka dni stackowanie się szansy na odpalenie proca zostanie usunięte, a w zamian zobaczymy delikatne zwiększenie efektywności samego proca. Poza tym proc przy otrzymaniu obrażeń będzie mógł się odpalić najczęściej co 15 sek. No i gracze PvP z pewnością się ucieszą, albo wkurzą bo oba proce z Eksperymentacji nie będą działać w walkach PvP.

Kolejną nowością jaka poszła na serwer testowy są nowe Dislodgery, czyli przedmioty za pomocą których możemy usunąć adornmenty. Do tej pory uważam, że dodawanie run na przedmioty, które wypadają z mobów jest porąbanym pomysłem SOE, ale cóż robić, jest jak jest i trzeba sobie radzić. Na obecna chwilę mamy 4 różne Dislodgery, które niszczą przedmioty po użyciu zostawiając nam:

  • Basic Trichromatic – zdejmuje jedną czerwoną lub żółtą lub zielona runę z przedmiotu;
  • Advanced Trichromatic – zdejmuje wszystkie czerwone lub żółte lub zielone runy z przedmiotu;
  • Basic Prismatic – zdejmuje jedna runę;
  • Advanced Prismatic – zdejmuje wszystkie runy.

Na serwer testowy trafiły właśnie kolejne Dislodgery, tym razem zwane Superb, z tym że użycie ich nie zepsuje nam naszego przedmiotu czy też zmieni w appearance, jak to się dzieje dotychczas.

  • Superb Prismatic Adornment Dislodger – usunie jeden czerwony lub żółty adornment;
  • Superb Green Adornment Dislodger – usunie adornment zielony.

Te nowe Dislodgery będzie można zakupić za jakieś czas w wiosce w Obal Plains – Cardin Ward. Do tego będą one miały szansę wypadnięcia w zonach grupowych, rajdowych jak i Sleeper’s Tomb [Contested].

Poza tymi dwoma zmianami, crafterzy już niedługo doczekają się zapomnianych writów na levele 91,93 i 95, a więc skończy się wieloletnie używanie tych samych writów z levelu 89.

No i na koniec jeszcze jedna wiadomość. Boss’owie z  zon grupowych będą mieć szansę na rzucenie zupełnie nowych rzadkich przedmiotów, podobnie jak i namedy w Sleeper’s Tomb [Contested].

Te wszystkie zmiany poszły na serwer testowy. Miejmy nadzieję, że chociaż część z nich trafi w niedługim czasie na serwery Live.