… czyli wiele małych rzeczy, które rozweselają nasze życie w Norrath…

1) Już w ten weekend zobaczymy pewną nowość i to PRZED serverami US! Otóż, zmieniony został Welcome Screen i pojawiły sie tam dwa nowe okienka: która to zona jest Daily Mission oraz kompletna nowość – HOT Zona. Czym jest Hot Zona? Jest to zona w której zwiększono drop fabledów z szansy 2% do (powiedzmy) ok 10% szansy tylko na ten jeden dzień! Jest to na specjalne życzenie casualowych graczy, którzy niejednokrotnie okupują poszczególne zony w oczekiwaniu na ten jeden fabledowy (czyt. mityczny) przedmiot, który od paru miesięcy się nie pojawia, chociażby pierścionek z Najeny Tower.

2) Nowe najmodniejsze ubrania prosto z Marketplace:

darkelf_executioner_front

immaculate_mage_front

3) Nowy loot z Kunark Tower – całkiem, całkiem fajny:

kurns_loot

kurns_mount

4) Vampiric Mirros pojawią się jako nagroda za quest wraz z GU 53! Najładniejsze lustra w grze, często używane do tworzenia akwarium, które dostępne były w evencie z Haloween pojawią się we wrześniu w postaci lustra przez które będzie można przejść. Natomiast do eventu an Haloween dorzucony zostanie przepis na 5 użyć, z których to będzie można wycrafcić Vampiric Mirrors. Oczywiście nadal dostępne one będą z questów w Nawiedzonym Domu. Oto screenshot akwarium z poprzedniego Guild Halla, do którego budowy wykorzystano właśnie te lustra.

akwarium

5) No a teraz Scrying. Czy wiecie co to jest? Bo ja powiem uczciwe, że nie wiedziałam, że coś takiego istnieje w EQ2 od początku jego powstania, do czasu gdy nie zaczęłam opisywać bardzo dużych zmian w transmutingu, które to pojawią się wraz z dodatkiem Sentinel’s Fate.  Jedną z tych zmian będzie możliwość użycia scrying stones. I tak to zaczęłam się zastanawiać cóż to takiego te kamienie, no i bardzo się zdziwiłam na koniec. Biegając po świecie Norrath nie raz widziałam małe tęcze/ światła pojawiające się w różnych miejscach i zawsze myślałam, że to TYLKO efekt świetlny. A tu Zonk! Otóż w miejscach tych używamy scrying stones i odkrywamy coś, czego nikt inny nie widzi.

tecza

Scrying stones są do kupienia od 2óch merchantów, jeden w Nek dokach dla „złych” postaci (Inaill Icloryk) drugi w Thundering dokach dla tych „dobrych” postaci (Liets Roylat).

Samo Scrying w obecnych czasach gdy każdy operuje grubymi platynami, nie ma w sobie z pewnościa tej dawki emocji co zaraz po uruchomieniu EQ2, ale należy pamietać, że w 2004 roku taka mała początkująca postać cieszyła się z każdego srebrnika a 1g to był kosmos. Scrying jest czymś w rodzaju loterii, może nic się nie stać, możemy dostac jakąś nagrodę albo możemy „w nagrodę” być zaatakowani. Nagrodami mogą być starożytne monety lub więcej scrying kamyków, bądź starożytne skarby które moglismy sprzedać merchantowi za „dużą” kasę (kilka – kilkanaście gold’a). Jaka radość musiała być takiego młodego gracza jak nagle dostał w swoje łapki kilka golda 🙂

nagroda_scrying

Tak jak mówię, teraz to już nic wielkiego, ale dziele się z wami tym bo dla mnie to też nowość i bardziej ciekawostka …

Poprzedni artykułZ innej beczki…
Następny artykułGU53 poszło na test ale…