Event świętujący urodziny dziadka EverQuest,  powrócił do Norrath. W różnych zonach otworzyły się tajemnicze portale prowadzące do zon, w których znajdziemy namedy znane graczom z gry EverQuest, a których nie ma w EQ2.

chronoportalNowością w tym roku jest kolekcja Elements of Time, której części znaleźć można w niedalekiej odległości od Chronoportali.

Portale zostały otwarte w Sinking Sands, Moors of Ykesha, Feerrott, Thundering Steppes, Antonica, Steamfont, Enchanted Lands oraz Lavastorm. Każdy portal przenosi nas do różnych zon tworzonych na rożne levele. Za zabicie bossa zony dostajemy Ancient Coin, które to możemy wydać u merchanta w Antonice lub Commonlandsach.

  • Antonica – (level 20) – wejście /way 374, -16, 779 prowadzi do „Qeynos Hills„. Fippy Darkpaw to boss tej zony. 
  • Enchanted Lands (30) – wejście /way -469, -3, 67  prowadzi do „Plains of Karana„. W środku znajdziemy Ishva Mal oraz Quillmane. Należy zabić wszystkie stworzenia w zonie by pojawiła się Quillmane. 

quillmane

  • Thundering Steppes (level 40) – wejście /way -401, 5, -309 prowadzi do „Qeynos Ruins„. Nie zabijać zwierząt w tej zonie albo Holly stanie się epikiem x4!!  Ring event ze szkieletami, gdzie na końcu ujrzymy Pyzjin‘s. 
  • Steamfont (level 50) – wejście  /way 25.5, 93.5, 1298 prowadzi do „Steamfont„, gdzie walczyć będziemy z Minotaur Hero.
  • Lavastorm (level 60) – wejście /way -130, -120, 517 prowadzi do „Nagafen’s Liar„. Wpierw należy zabić wszystkie lava crawlers w lawie, zanim zaatakujemy giganty. Na moście spotkamy Magusa Rokyla i Warloarda Skarlona. Zaatakujcie Magusa, kiedy informuje Warlorda, że „shield is up”. Pierwszy musi umrzeć Magus, przerywać dps co 25% kiedy daje emote „Let the destruction come into me…”. Można kontynuować dps po kolejnej emocie „Too much power..
  • Sinking Sands (level 70) – wejście  /way -1444, -226, -407 prowadzi do „Southern Desert of Ro„.  Po wyczyszczeniu drogi dookoła cmentarza pojawią się mumie, posłuchajmy dialogu i zatańczmy (/dance). Pojawią się Ancient Cyclop oraz Terrotarantula. Na początku nie ma możliwości zabicia Ancient Cyclopa. Wpierw Terrotarantula musi zabić rangera. Potem należy zabić Terrotarantule. Następnie AC zabija warriora i dopiero wtedy można zabić Ancient Cyclopa. 
  • Feerrott (level 80) – wejście /way 128, -7,-85 prowadzi do „Ocean of Tears„. Po zabiciu aqua goblinów spotkamy się z Allizewsaurem
  • Moors of Ykesha (level 90) – wejście /way 1883, 453, 950 prowadzi do „Guk„, gdzie walczymy z martwymi froglokami. Finałowy encounter złożony jest z Ghoul Assassin, Ghoul Executioner, Frenzied Ghoul oraz Ghoul Lord. 

allizewsaur2

Poprzedni artykuł[EQ2] Hotfix (21.03)
Następny artykuł[PS2] GU05 i opóźnienia