Parę dni temu, Kander na forum EQ2, wspomniał o tym, że loot w instancjach Solo z CoE będzie zmieniony, ale do końca nikt nie wiedział w jaki sposób i kiedy konkretnie to nastąpi.

eq2 chestWiększość graczy narzekała na to, że loot w instancjach Solo jest zbyt dobry w porównaniu do tego jaki wypada w instancjach grupowych, nie wspominając o szansie na Fabled. O ile szanse te zostały znacznie zmniejszone już jakiś czas temu, nadal zdarza się taki sprzęt trafić. Prócz armora dostawaliśmy do tego czasowe adornmenty, potiony redukujące czas na wyszukiwanie lepszej wersji naszych spelli czy tez combat artów oraz  „lekko” bezużyteczne jedzenie i picie…

Ile razy zdarzyło nam się zdenerwować, gdy nasz towarzysz w instancji Solo, która to może być robiona w dwie osoby, dostał przedmiot, który mogłaby użyć nasza klasa, a my z kolei dostaliśmy coś co byłoby lepsze dla drugiej osoby? W związku z tym, że loot ten wypadł w osobnych skrzynkach, nie było możliwości przekazania go drugiej osobie… A nie oszukujmy się, niektóre przedmioty z tych zon są naprawdę dobre i aż szkoda było, że się marnowały w ten sposób.

No cóż od wczoraj to się zmieniło i to bez najmniejszej wzmianki w notkach z ostatniego Hotfixa. Od wczoraj bowiem z ostatniego nameda w instancjach Solo nie dostajemy już osobnych skrzynek jak dotychczas, ale jedną skrzynkę i do tego obie osoby dokładnie widzą co wypadło, przez co mogą zdecydować się wcisnąć Greed, czy też Need… No i niektórzy gracze są jeszcze bardziej zadowoleni, bo w razie czego mogą sprzedać niechciane przedmioty na kanałach ogólnych dla innych graczy.loot solo

Oto jakie szanse obecnie mamy na nagrody z ostatniego nameda we wszystkich instancjach Solo, poza Wurmbone’s End HM:

Ostatni named w Wurmbone’s End w wersji Hard Mode daje nam skrzynkę ze 100% szansą na cztery przedmioty w środku, oraz 10% na piaty przedmiot.

Dodanie 50% szansy na ’Smart Loot’, czyli przedmiotu dopasowanego dla naszej klasy, z instancji Solo uważam, za naprawdę dobre posunięcie.

Jedzenie i picie, jaki i potiony, czy też czasowe adornmenty zniknęły ze skrzynek z instancji Solo wraz z wczorajszym Hotfixem. Ponieważ jednak gracze domagają się aby adornmenty i potiony zostały dodane z powrotem do skrzynek w instancjach Solo, więc zgodnie ze słowami Kandera niedługo zobaczymy je ponownie, ale wypadać one będą jako nagrody dodatkowe.

A jak Wam się podoba ta zmiana?

Poprzedni artykuł[PS2] GU 04 opóźnione
Następny artykuł[EQ2] Czas na piwko!