Czym jest Player Studio i jak konkretnie funkcjonuje w grach SOE pisałam już wielokrotnie. Program ten jest coraz bardziej popularny, a sprzedaż przedmiotów tworzonych przez graczy rozwija się w dużym tempie, dlatego też SOE zdecydowało się na kolejny krok.

player-studio-logoWraz z wprowadzeniem GU66 na serwer Beta (2 kwiecień), gracze będą mieli możliwość wypróbować swoje umiejętności w nowym programie – Player Studio Houses.

Player Studio Houses to nic innego niż możliwość sprzedaży innym graczom w pełni udekorowanego domu. Obecnie co druga gra MMO oferuje housing, ale nie oszukujmy się, ten temat był rozwijany w EQ2 praktycznie od premiery w 2004 roku i na obecna chwilę jest rewelacyjny. Każdy gracz może posiadać do 20-tu domów w różnych miastach, a ich wybór oraz różnorodność rozmiarów jest bardzo duża. I nie chodzi mi tylko o te domy dostępne w miastach Norrath, ale również domy Prestige zakupione z MarketPlace za Station Cash, czy te, które możemy dostać z odpowiedniej Loot Karty z Lergends of Norrath.

Forum w całości poświęcone dla dekoratorów w EQ2 na którym gracze przedstawiają swoje projekty oraz pomysły, funkcjonuje od kiedy pamiętam. Interesujące będzie zobaczyć jak rozwinie się ta nowa inicjatywa. Widząc jak bardzo rozwinięty jest housing w EQ2 i jak wielu graczy chce mieć piękne domy dla swoich postaci, z pewnością będzie to niezły zastrzyk gotówki dla graczy, którzy i tak robią to co kochają. No i do tego nie zapominajmy o Dungeon Maker, czyli instancjach tworzonych przez graczy dla innych graczy, czyli taki housing w maxi wydaniu 🙂

shrine by Jesdyr TT_Kaegan2TT_Asian2Od momentu powstania Player Studio istnieje również forum poświęcone temu programowi na którym artyści którzy chcą tworzyć przedmioty dla SOE. Każdy przedmiot przedstawiony Player Studio do akceptacji zostaje dogłębnie oceniony przez artystów pracujących w SOE i wiele z tych prac dzięki opiniom zostaje zmienione na jeszcze lepsze. Oto przykład drewnianej wanny przesłanej przez jednego z artystów i przerobionej po otrzymaniu opinii developerów:playerstudio_tube_rework Player Studio jest dopiero na początku drogi, ale z pewnością szybko się rozwija i przedmioty tworzone przez artystów z zewnątrz (nie pracujących dla SOE) są dostępne praktycznie już we wszystkich grach SOE.

Poprzedni artykuł[PS2] Hotfix – zmiany w wyrzutniach ESRL
Następny artykuł[EQN] Przeżyjemy to tylko raz?