… zakupionych za SC, zostało zapowiedziane przez Higbiego na GU04. Wiadomość ta z pewnością ucieszyła wielu graczy, ale o części graczy Planetside 2 jakby zapomniano…

Depot_sunderer

Planetside 2 to gra Free-to-Play, znaczy to w skrócie, że można grać w nią całkowicie za darmo odblokowując bronie i ulepszenia za pomocą Cert punktów. Można też wydać trochę pieniędzy, by zakupić SC i dzięki temu odblokować niektóre przedmioty zdecydowanie szybciej niz za Cert punkty.

Nie wszyscy gracze wydaja SC w grze, ale osobiście nie sądzę by należało ich traktować w inny sposób nich tych co decydują się na zakup przedmiotów za SC. Zgromadzenie 1000 Cert punktów by odblokować jakąś broń nie należy do najprostszych…

Niestety, ale odblokowywanie przedmiotów na jednym koncie, które można zakupić i za Cert punkty jak i za SC, będzie dostępne tylko dla tych graczy, którzy zdecydowali się wydać SC na dany przedmiot. Gracze którzy odblokują swoje bronie za punkty Cert, niestety nie mogą liczyć, iż będą one dostępne na całym koncie dla wszystkich postaci. Jeśli jeden gracz odblokuje bronie do Flasha za pomocą SC to będzie on mieć te bronie dostępne na każdej postaci. Natomiast gracz, który odblokuje broń za pomocą Cert punktów, będzie mieć tą broń tylko na tej jednej postaci. Jeśli gracz ten ma inne postacie, to będzie musiał odblokować ten przedmiot po raz kolejny…

W pierwszej chwili może się nam wydawać, że problem jest niewielki. I rzeczywiście, jeśli chodzi o bronie wspólne dla piechoty wszystkich frakcji to dotyczy on tylko kilku modeli: NS-11, NS-Decimator, NS10- Burster. Niestety, ale kiedy pomyślimy o pojazdach, to jest tego zdecydowanie więcej, bo tym wypadku dotyczy to wszystkich broni dla:
  • Lightning;
  • Sunderer;
  • Flash;
  • Liberator;
  • Galaxy.

Odblokowanie jakiejkolwiek broni do tych pojazdów, czy też samolotów, za pomocą Cert punktów, oznaczać, że ponownie będziemy musieli odblokować te same przedmioty. Jeśli ktoś ma kilka postaci tej samej frakcji, to problem jest jeszcze większy, bo dotyczy wszystkich dostępnych broni.

Mam szczerą nadzieję, że developerzy zmienią zdanie i w jakiś sposób ułatwią odblokowywanie przedmiotów za pomocą Cert punktów, chociażby redukując wartość Cert punktów o połowę przy zakupie taj samej broni po raz kolejny.

Gra jest F2P i rozumiem, że każda firma musi zarobić na swoje utrzymanie. Jeśli jednak gra straci tych graczy, których nie stać lub nie chcą wydawać SC, to w dłuższym rozrachunku oznacza to również utratę tych graczy co wydają SC, bo serwery będą coraz bardziej puste…

Poprzedni artykuł[EQ2] 'Epicki’ bug…
Następny artykuł[D’sP] Zaprezentowano pierwszy film…
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magda Amarantine

To ja, Talisha. Jak by ktoś ie wiedział 😀

Ja za to, nie rozumiem, po co mieć kilka postaci? Z jedną jest dość roboty ;p
Ale co racja to racja to racja. Ja co prawda płacę, ale wolę aby zasady były takie same. ew. Odblokowanie na wszystkie postacie może kosztować 500 Certów więcej. I już.

Magda Amarantine

Dokładnie. Muszą być te same zasady.
Ale wiesz, no spoko, mają po 3 postacie. Tyle, że to już jest fanaberia ich. Tzn. Nie jest to niezbędne do zachowania równowagi pomiędzy tymi co płacą a tymi co nie płacą. Jak staną 1 na 1 z wymaxowanymi postaciami, to będzie się liczył tylko skill.

Ja tam nie mogę się doczekać zerowania Certów.

Gepard

Nie wiem czemu szukacie problemu tak gdzie go nie ma.
Oczywiście jest to na pierwszy rzut oka „nieuczciwe” ale w końcu tak osoba nie może grać jednocześnie na dwóch postaciach. A co więcej jest to ciągle TA SAMA BROŃ nic nowszego i nic innego…
Granie na innej postaci tą bronią nie daje nam ani większej satysfakcji, ani innych bonusów, od takie sobie zmienienie kolorków…
Pamiętajcie również, że w takim wypadku np. z NS-Decimator będzie miał tylo 4 rakiety na początek i trzeba WSZYSTKIE upgrady na nowo robić, zresztą zastanówcie się ile wydajecie na broń a ile na upgrady.
Drugi Burster dla maxa to 1000C ale upgady na maxa to dodatkowe 4000C tak samo z NS-11 i wszystkimi broniami na czołgach… Dla mnie jest to totalni zbędne bo jak gram inną frakcją to po to aby spróbować czegoś nowego a nie odgrzewać stare kotlety i jeszcze za to płacić.
Pomysł ten jest dziwny i pewnie chcieli zwiększyć swoje obroty $ ale ten pomysł w tym in niewiele pomoże :). Pomysł w 100% nie jest groźny dla graczy nie inwestujących SC a dla tych co inwestują jest raczej… mało przydatny no chyba, że ktoś jest no lifem 😀 i farmi 20/24

Gepard

Napisałem długiiiii komentarz… i się nie wczytał 😛
Na szybko… pomysł nie jest ciekawy nawet dla mnie (inwestuję SC) ale nawet jak mi odblokują podstawowe bronie na innych frakcjach to np. taki Burster kosztuje 1000C a upgrade MAXa na AA kosztuje dodatkowe 4000C!
Poza tym ludzie grają innymi frakcjami aby spróbować czegoś nowego a nie odgrzewać stare kotlety i jeszcze za nie płacić na upgrady.
A broni do odblokowania NAPRAWDĘ fajnych to są 3 (Lightning działo przeciwpiechotne HE, NS-Decimator i Liberator – Zypher) przy czym ten ostatni to jest kwestia umowna bo sam sobie z niego nie postrzelasz, reszta to raczej strata SC więc po co ta cała gadka :D?
No i jeszcze te upgrady… 🙁
Nawet jak ktoś chce zacząć inną frakcją to niewiele mu to pomoże.