Wraz z wejściem na serwery Live dodatku Chains of Eternity crafterzy w EQ2 po raz pierwszy od wielu lat nie dostali questów crafterskich. Oczywiście było to dość zaskakujące zważywszy na to jak wiele osób zajmuje się craftem w grze i jak bardzo craft jest rozbudowany. GU66 przyniesie nie tylko questy crafterskie, ale również nowe przepisy dla Tradeskill Apprentice.

crafterOto co nowego czeka na crafterów w GU66:

  • nowa seria questów crafterskich,
  • nowe przepisy dla carpentera,
  • nowe przepisy od tradeskill apprentice wraz z nowymi questami dziennymi i nagrodami,
  • zmiany w nazewnictwie książek z przepisami na lvl 91+,
  • oraz wiele nowych rzeczy dla dekoratorów wnętrz jak nowe meble, możliwość umieszczania mebli za SC w Guild Hallach.

Przede wszystkim to aby dostać się do Cobalt Scar musimy wpierw udać się do Thurgadin i stamtąd wziąć gryfa do Withered Lands. Zanim jednak klikniecie na gryfa upewnijcie się, że macie questa od NPC Joren Kalth, który to znajduje się w każdym większym mieście, w tym także Thurgadin (niedaleko gryfa). Lądując w Withered Lands weźcie od razu gryfa do Cobalt Scar. Od tej pory będziecie już mogli udawać się do Cobalt Scar bezpośrednio z Thurgadin.

Po wylądowaniu w Cobalt Scar pierwszy obóz jaki napotkamy to Salt Breeze i właśnie w nim rozpoczniemy naszą linię questów crafterskich.

Salt BreezeW Salt Breeze musimy pogadać z Acting Supplymaster Grant. Po kilku questach skieruje on nas do obozu Scarstone, który jest głównym centrum crafterskim w Cobalt Scar oraz do Othimira zwanego Yeppa, który potrzebuje naszej pomocy.

ScarstonePo skończeniu wszystkich questów crafterskich w Cobalt Scar, zarówno tych ze Scarstone jak i od Yeppa, musimy pogadać po raz ostatni z Quentinem w Scarstone, gdzie dostaniemy jeszcze jeden quest. Nagrodą za jego ukończenie są rękawiczki dla craftera.

nagroda Hand of MakerMusze uprzedzić, że dotarcie do Yeppa dla crafterów o niskim levelu adventure, może okazać się niebezpieczne.

Wraz z tym GU carpenterzy dostana wiele nowych przepisów, które będą mogli zakupić. Zanim jednak będziemy mogli udać się na zakupy to należy odblokować sobie możliwość kupowania przepisów poprzez zrobienie linii questów crafterskich. Poza tym potrzebne będą tajemnicze niebieskie monety, które to miedzy innymi dostajemy jako nagrodę za questy crafterskie w Cobalt Scar jak i od naszego Tradeskill Apprentice.

Charsin Andolar NPC

Nasi Tradeskill Apprentice dostana nowe przepisy crafterskie na level 95, które to dokładnie opisałam na forum.

Książki z przepisami dla poszczególnych crafterów z leveli 91-95, które w tej chwili nazywają się „Grandmaster …….’s Essential Compedium I / II” oraz „Grandmaster …….’s Advanced Compedium I / II” będą mieć zmienione nazwy pasujące do dotychczasowego nazewnictwa, czyli „…. Essentials Volume 91/ 92” oraz „Advanced …. Volume 91/ 92„.

Książki „Essentials” oferują podstawowe przepisy i są do kupienia od tradeskill merchanta. Na obecna chwilę książki „Advanced” wypadają z mobów i dotychczas trzeba było je sobie „upolować” albo zakupić od brokera. Po GU66 książki te będą do kupienia od tego samego merchanta co i inne przepisy, ale cena za nie będzie kosmiczna – 50 platyn…

Poprzedni artykuł[PS2] Inżynier – kilka słów o tej klasie
Następny artykuł[PS2] NC Sparrow oraz niespodzianka