Parę dni temu firma Storybricks oficjalnie ogłosiła iż współpracuje z SOE nad narzędziami, które będą użyte w EverQuest Next.

Powiem szczerze, że nazwa tej firmy niewiele mi mówiła i musiałam wpierw poszukać informacji na jej temat. Otóż jest to firma, która w pierwotnym zamiarze chciała stworzyć grę MMO w której gracze byliby w stanie nie tylko tworzyć interaktywne misje dla innych graczy, ale również wpływać na zachowanie NPC będących częścią tychże misji jak i tych znajdujących się nieopodal.

W zeszłym roku firma Storybricks zaprezentowała demo swojego projektu i próbowała zebrać fundusze na Kickstarter, co niestety im się nie udało. Ewidentnie właśnie ten pomysł i te narzędzia stworzone przez ta firmę przypadły do gustu SOE i stąd z pewnością wziął się pomysł na współpracę.

Współpraca pomiędzy Storybricks oraz SOE rozpoczęła się w październiku zeszłego roku, bo wtedy to na blogu jednego z szefów zespołu, Briana „Psychochild” Green, pojawiła się adnotacja o nowym projekcie. Zresztą na jego blogu możemy poczytać chociażby o jego pomysłach na temat treści gier tworzonych przez graczy dla graczy czy też o roli community manager w grach MMO

Trzeba powiedzieć, że SOE coraz bardziej idzie w stronę umożliwienia graczom jak największej ingerencji, czy też nawet współtworzenia gier. Do tej pory dostaliśmy do „zabawy” w EQ2 takie narzędzia jak Player Studio, SOEmote oraz Dungeon Maker, więc pomysł z wykorzystaniem narzędzia stworzonego przez Storybricks wydaje się bardzo ciekawy.

Zastanawia mnie tylko fakt czy ta współpraca przetrwa i jak będzie się rozwijała.

Poprzedni artykuł[PS2] GU08 i zmiany w czołgach
Następny artykuł[PS2] Nowe kolory, zealot overdrive i inne ciekawostki