Jeszcze nie ochłonęliśmy po GU06, który wprowadził do gry system Alertów oraz nagród w postaci beretek i punktów XP za ich zdobycie, a już powoli szykujemy się do GU07.

battle riflesDo tej pory większość graczy wie, że w GU07 jednostki MAX nie tylko będą delikatnie zmienione, ale dostaną też unikalne zdolności oraz nowe bronie wśród których zobaczymy wyrzutnie granatów, rakiet oraz miotacze ognia…

flamethrowerOtóż zgodnie z informacjami podanymi przez Higbiego oraz Joshue na Reddit, GU07 przyniesie zmiany w karabinach średniego zasięgu, czyli Battle Rifles dla inżyniera i ciężkiego szturmowca, oraz Scout Rifles dla infiltratora.

Jeśli chodzi o Battle Rifle to największe zmiany dotyczyć będą odrzutu. Pionowy odrzut zostanie zmniejszony, a odzyskiwanie celu po odrzucie (recoil recovery?) znacznie przyspieszone. Oznacza to, że więcej kul będzie trafiać w cel z szybszym tempem. Być może także zmieniona zostanie szybkość kul oraz zasięg, ale to jeszcze nic pewnego.

Scout Rifle, czyli karabiny średniego zasięgu dla Infiltratora doczekają się bardziej drastycznych zmian w porównaniu do Battle Rifle. Celem jest aby uczynić je bardziej pożądanymi broniami na średni zasięg, w ten sposób aby gracz mógł wybrać SMG krótki zasięg, Scout Rifle na średni i broń snajperska na długi zasięg. Oznaczać to będzie zmiany w tempie wystrzeliwania pocisków (ROF) oraz w zadawanych obrażeniach.

Czyżby teraz w końcu warto będzie kupić te bronie w promocji, o ile takowa się pokaże?

Prócz tych zmian, GU07 przyniesie nam w końcu wbudowane w Planetside 2 narzędzie do podejrzenia wyglądu kamuflaży. Oczywiście, obecnie mamy wiele narzędzi gdzie podejrzeć jak wyglądać będzie dane Camo, jak chociażby PS2hq.com oraz heavysden.com, ale aplikacja taka wbudowana w grę z pewnością znacznie ułatwi nam decyzję przed potencjalnym zakupem.

Muszę powiedzieć, że jeśli to wszystko co planuje ekipa Planetside 2 do wprowadzenia wraz z GU07, rzeczywiście pojawi się w grze, to z pewnością ucieszy to wielu graczy.

6 KOMENTARZE

  1. ja strzelam Warden’em i nie mam większych problemów w używaniu jej. Chociaż ciężko jest wygrać prawie każde starcie to i tak przy niej zostane. Narazie jedyna broń na średni daleki dystans dla engi. Dobrze że go zmdniejszyli odrzut bo celowanie od medium+ jest uciążliwe gdy musisz szybko 3x strzelić w głowe aby zabić

Comments are closed.