Sporo nowych informacji zostało ujawnionych w czasie wczorajszej prezentacji EverQuest Next na odbywających się właśnie w Kolonii targach GamesCom.

Najważniejsza wiadomość z pewnością dotyczyła możliwości grania postacią adventure w Landmark z późniejszą opcją przeniesienia tej postaci do EverQuest Next. W Landmark będziemy mieli szansę zdobyć/ nauczyć się kilku klas, co pozwoli nam przy przeniesieni naszej postaci do Next na multiklasowość już od pierwszego dnia gry.

Z innych ujawnionych ciekawostek to podróżowanie za pomocą Portali Wizardów. Budowle te będą dostępne na każdym kontynencie w Landmark, co pozwoli nam na szybkie przemieszczanie pomiędzy nimi. Ale to nie wszystko, okazuje się, że za pomocą tego portalu będziemy mogli także zmieniać światy (serwery)…

Fani EverQuest Next zakładali, że grze będą dostępne także inne ujawnione szczegóły, więc nie były już one takim zaskoczeniem. Jednakże fajnie było obejrzeć więcej filmów w których widzimy w jaki sposób będziemy mogli kształtować struktury, jak i tworzyć struktury w Landmark.