Dzisiejszy list producenta wywołał niemałą sensację wśród graczy EverQuest 2. Owszem, zmiany w formie sprzedaży dodatki Age of Discovery zostały zapowiedziane już w czasie SOE Live, ale zmian w ograniczeniach dla kont F2P raczej nikt z nas się nie spodziewał.

list producentaOd 1-go października Age of Discovery zostanie podzielone na kilka części, które będzie można zakupić z MarketPlace:

  • Beastlord: 2500 SC
  • Mercenary: 1500 SC
  • Tradeskill Apprentice: 1000 SC
  • Reforging: 1000 SC
  • Dungeon Maker: 1000 SC

Jeśli ktoś nadal będzie chciał zakupić wszystkie te rzeczy na swoje konto, to będzie mógł skorzystać ze specjalnego pakietu za jedyne 4000SC za wszystkie rzeczy z AoD.

Poza tym na MarketPlace pojawi się w sprzedaży przedmiot za 2000SC, który podniesie AA Waszej postaci do 280AA i który to można użyć już na levelu 10. Podobne przedmioty dostały osoby, które zakupiły dodatek Chains of Eternity.

No i największe zaskoczenie. Od 1-go października konta Srebrne oraz Brązowe nie będą mieć już ograniczeń w rodzaju sprzętu jaki mogą na siebie zakładać postacie. Oznacza to, że konta F2P będą mogły nosić rzeczy Legendary i Fabled.

Osoby posiadające konta Gold będą dostawać 15% więcej pieniędzy z mobów i skrzynek oraz będą mieć zwiększoną prędkość Mountów o 10%.

Pamiętajmy, że konta F2P nadal będą mieć wiele ograniczeń takich jak chociażby dostęp do Brokera, Shared Banku, zablokowany pasek AA, ograniczenie w jakości spelli (chyba, że się odblokuje je za SC), ograniczony dostęp do poczty w grze i czatów.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pysio

Zmiana bardzo dobra. 🙂

Szukałem na 'spamo – forum' SOE jednej informacji i nie znalazłem.
Czy podniosą 'lvl cap' dla graczy silver/bronze do 95 lvla?
Dają możliwość zdobycie tym graczom 320AA ale nie mogę znaleźć informacji o zwiększeniu 'lvl capa'

Wichura

No to taki unlock gearu mogliby jeszcze w Vanguardzie zrobić.

Wichura

Tak się zastanawiam jeszcze – czy to nie oznacza, że właściwie można grać w end game bez Golda? Jak ktoś ma wymasterowaną postać to po co mu Gold? Czy ulga, że nie trzeba ciągle farmić kasy na Krono, nie jest w sumie lepsza od tego, że nie można sprzedawać na brokerze – btw. to w ogóle jeszcze stanowi dla kogoś główne źródło przychodów?