W dniu wczorajszym ekipa EverQuest 2 wprowadziła bez żadnej zapowiedzi interesującą i lekko deprymującą zmianę w systemie przyznawania nagród Weteran.

list producentaZmiana ta zaskoczyła wielu graczy. Wiem o tym, ponieważ w czasie wczorajszego rajdu wiele osób nagle otrzymało komunikaty o tym, że mają do odbiory nagrody za 5, 6 czy nawet 10 lat.

Otóż okazuje się, że developerzy postanowili naliczyć nagrody Weteran od momentu stworzenia konta, a nie jak to było dotychczas, że liczył się czas opłacania abonamentu oraz czas od momentu przejścia EQ2 na model F2P. Oznacza to, że nawet osoba, która stworzyła konto w 2004 roku aby spróbować EQ2, ale nie kontynuowała grania, dostanie nagrody Weteran za 10 lat!

Nasuwa mi się kilka pytań. Po pierwsze, czy już naprawdę nie ma nic „świętego” dla SOE? Po drugie – to co z tymi lojalnymi graczami którzy opłacali abonament przez wiele lat? A po trzecie, czy tak bardzo developerzy EQ2 bali się wprowadzić tą zmianę, że kompletnie zapomnieli o niej wspomnieć i zrobili to w piątkowe popołudnie/ wieczór?

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Nsuidara

No nie wiem – trudno mi to oceniać bo nie wiem co to daje… ale to na pierwszy rzut oka chwyt aby zwabić graczy 😀