Co specjalnego jest w Defiance? Być może to, że jest to projekt, który połączył ze sobą świat serialu telewizyjnego oraz grę z gatunku MMOFPS i dzięki temu stał się czymś zupełnie nowym w świecie gier komputerowych.

Defiance_sezon I_przed premierąPrzenikanie filmu i gry można łatwo zaobserwować już podczas pierwszej dostępnej misji specjalnej w której to poznajemy Nolana i Irisę, jeszcze zanim trafili do starego St. Louis gdzie toczy się fabuła filmu. To właśnie w misjach poprzedzających odcinek I serialu kradną oni Varusowi Soleptorowi bardzo wartościową rzecz – Libera Nova Gem, po czym uciekają i „chwilowo” zatrzymują się w St. Louis.

Na serwerach Live uruchomiono powtórkę sezonu I-go, dzięki czemu macie szansę zobaczyć i poczuć w jaki sposób gra wpływa na film oraz na odwrót.

httpv://www.youtube.com/watch?v=69oRmQM4pik

Osobiście obejrzałam tylko kilka odcinków serialu Defiance, dlatego też postanowiłam przekonać się na własne oczy jak to jest – grać i oglądać jak moje czyny wpływają na serial.

Defiance_sezon I_przed premierą misja 1Rozpoczęłam wczoraj od Epizodu I, który to składa się z kilku bardzo szybkich misji, z czego pierwsze dwie nagradzają unikalnymi strojami…

Defiance_sezon I_przed premierą_misja 2_nagroda Defiance_sezon I_przed premierą_misja 1_nagroda

Niech mi tylko ktoś powie, po kiego czorta w postacie graczy w Defiance przyjmują takie dziwaczne pozy? Czy developer, który wpadł na ten pomysł przyszedł tego dnia naćpany do pracy?!

No dobra, wracając do rzeczy. Jeśli macie ochotę zrobić odcinki specjalne, które nawiązują do serialu to musicie się pośpieszyć. Niestety nie ma podanej daty, kiedy konkretnie event zostanie zakończony, ale podejrzewam, że nie będzie trwał wiecznie.

Oto kolejność w jakiej należy robić epizody i oglądać serial:

  • Epizod I – Nolan i Irisa – przed rozpoczęciem oglądanie serialu
  • Epizod II – Hellbugi – połączony z odcinkiem 3
  • Epizod II – Rynn – połączony z odcinkami 5 i 6
  • Epizod IV – Plaga – połączony z odcinkami 8 i 9
  • Epizod V – Polowanie (Munhunt) – przed odcinkiem 12

Miłej zabawy!