Dave Georgeson, dyrektor franczyzy EverQuest, ogłosił w dniu wczorajszym kolejny etap w rozwoju gry Landmark: początek wspólnych prac z graczami nad przyszłym wyglądem Norrath w EverQuest Next.

Przyznajemy, że konkurs „Stwórz Landmark” był testem. Nie byliśmy pewni, iż pomysł ten wyda się Wam na tyle zabawny, że weźmiecie w nim udział.

Ale wygląda na to, że spodobało się Wam! Mamy tak wiele zgłoszonych budowli, że zajmie nam to wiele dni aby je wszystkie dokładnie ocenić.

Przede wszystkim konkurs ten dał nam wiarę, że budowa nowego Norrath z Wami będzie fantastycznym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Nadszedł czas aby zacząć budować nowy Norrath. I mamy zamiar sprostać temu wyzwaniu wprowadzając po kolei kolejne rasy.

Następne zadanie związane będzie z architekturą i estetyką rasy w EverQuest Next. Zamierzamy dostarczyć Wam pomysły na rodzaj przedmiotów jakie możemy użyć, zapewnimy wam nasze prace koncepcyjne, wspólnie stworzymy wytyczne dotyczącą danego terenu oraz określimy czas kiedy zakończymy to zadanie… i wystartujemy!

Ale zanim będziemy mogli to zrobić musimy wpierw się dowiedzieć: Który ze stylów rasowych Norrath chcielibyście pomóc nam stworzyć jako pierwsze? Mroczny Elf? Krasnolud? (Tak, wiemy, ze jest więcej ras, ale te są tymi nad którymi musimy pracować jako pierwszymi ze względów rozwojowych.)

To jest Wasza szansa aby pomóc zdefiniować styl wizualny i estetykę całej rasy w nowym MMO. Czy jesteście na to gotowi?

Wybór rasy zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu podczas programu Landmark Live (28.05). W między czasie możecie głosować na stronie oficjalnej Landmarka, oraz na naszym forum. Serdecznie zapraszam 🙂

Nie traktujcie tego zadania jako konkurs, ale bardziej jako współpraca pomiędzy developerami i graczami w określeniu ostatecznego wyglądu architektury i estetyki danej rasy. Prace graczy będą ocenianie przez dyrektora artystycznego Landmarka i EverQuest Next – Rosie Rapaport, a ostateczne wnioski znajdą się w wytycznych dotyczących danej rasy.

Co myślicie o tym pomyśle developerów Landmarka i EverQuest Next?

Poprzedni artykułHotfix – nowe narzędzie medyka i inne (wpis zaktualizowany)
Następny artykułInteraktywny odtwarzacz muzyki z PlanetSide 2