To, że Matt Higby, dyrektor kreatywny, gra w PlanetSide 2 wiedziałam od dawna. Jednakże, do tej pory myślałam, iż jego ulubioną frakcją jest New Conglomerate…

Okazuje się, że Higby gra wszystkim frakcjami i jego postacie maja dość wysokie Battle Ranki, a do tego na wielu broniach ma medale Auraxium. Dlaczego o tym piszę? W sumie nie wiem, ale stwierdziłam, że skoro mnie zainteresowały jego osobiste opinie na temat kilku broni różnych frakcji, to może i Wam wyda się ten temat interesujący. (Uwaga: przepraszam za ewentualne błędy techniczne w tłumaczeniu.)

Dziś rano Higby zamieścił krótka informację na Twitterze, gdzie w kilku słowach podsumował TRV:

W sumie nie ma w tym nic ważnego, ale słowa te przypomniały mi o temacie związanym z bronią VS – Corvus, w którym to Higby nie tylko podzielił się swoją opinia na temat tej broni, ale także opisał swój styl gry w PlanetSide 2.

Autor tematu zastanawiał się w jaki sposób można by ulepszyć Corvusa, tak aby stworzyć broń bardziej elegancką i unikalną.

Uwaga: opinia osobista, nie developera.

Naprawdę lubię Corvusa. Zdobyłem na nim Auraxium (i wbite jakieś 30% na CME) w trakcie tych kilku dni, kiedy hitbox głowy był zepsuty i dlatego też mam znacznie mniej strzałów w głowę na tej broni niż na innych karabinach pozostałych frakcji (15% w porównaniu do ok. 25% na Reaper/SABR). Nawet z tymi problemami to moja 2-ga broń z największa ilością killi na minutę. Oczywiście gra działał zupełnie inaczej w ciagu tych kilku dni, więc nie jest to za dobre porównanie. Muszę zrobić kolejnych 1000 killi na tej broni i zobaczyć jak broń ta sprawuje się przy normalnych hitboxach głowy.

Owszem, chciałbym aby broń ta miała więcej 'oh’ w postaci audio i animacji, tak aby ta wolniej strzelająca broń była lepiej odbierana, ale ogólnie muszę powiedzieć, że jest to całkiem miła broń. Miałem o wiele więcej problemów z CME po tym jak już został zbufowany.”

A co Higby myśli o Carnage?

Carnage jest wspaniałą bronią, łatwą w użyciu. Bardzo lubię dodatkową amunicję na T1, ale mając advanced forward grip oraz advanced laser, w połączeniu z lepszym strzałem z biodra oraz 0,75 prędkością ADS – jest to świetna broń na wszystko. Chociaż gdybym miał wybierać to pewnie wybrałbym Gauss-S jako broń dobrą na wszystko, ale to dlatego, że bardzo lubię modele S nawet bez granatników.”

Jak długo Higby gra każdą frakcją zanim zmieni kolory na kolejną? Jako gracz, czy zauważył wyraźne różnice pomiędzy sposobem w jaki każda z frakcji podejmuje walki? A jako projektant – czy ta różnice lub jej brak to coś co zostało tak właśnie stworzone?

Gram w taki sposób, że zdobywam Auraxium na kilku broniach danej frakcji po czym przełaczam się na kolejną frakcję i zdobywam Auraxium na innych wariantach tych broni. W tej chwili mam do zdobycia ostatnie Auraxium na jednym karabinie, który nie strzela seriami. W najbliższych dniach dodajemy do gry nowe karabiny, więc akurat w czas.

Tak, różnice między frakcjami istnieją. Myślę, że gracze nie zwracają za duzo uwagi na cech broni poszczególnych imperiów. teraz gram TR i te dodatkowe pociski są bardzo miłe. Grając VS nie martwiłem się o opad kuli co sprawiało, że walki na średnich dystansach były świetne, szczególnie z ich dokładnymi i łatwo sterowalnymi broniami.

Ogólnie chciałbym zyskać więcej różnic w mechanice broni, tak aby była większa asymetria. Różnice statystyczne są w porządku, ale mechanika jest o wiele bardziej interesująca, a także naprawdę czasochłonna aby ją opracować i jednocześnie utrzymać równowagę.

No to zostaje nam czekać na wprowadzenie w tym tygodniu nowych karabinów dla medyków i opinii Higbiego na ich temat.

 

 

 

Poprzedni artykułNajważniejsza mechanika gier MMO: Gracze…
Następny artykułW jaki sposób SOE wykorzystało internetowy dowcip H1Z1…
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wompierz

Wprowadzmy więcej broni i pojazdów NS

Narzekajmy na duże podobieństwo broni.

VintageMann

Rachityn, to ty?

balrogos

To jak gosciu wiecej gra niz pracuje jako DEVS to sie nie dziwie ze jakos planeta jest tak slaba 😛 nawet ja nie mam auraxiumow na wszystkich broniach a jak ktos pisze ze bronie S sa dobre to widze ze opinia sponsorowana.

HideoPL

No nie wiem… Ostatnio przez chwile używałem Gauss SAW S i zaskoczyła mnie celność tej broni przy ogniu seriami… To chyba ogólna cecha broni S – są celniejsze bo są „cięższe”… Mają mniejszy podrzut.

Ameba

Ja broni NC używam najwyżej twarzą w twarz z przeciwnikiem. Na dystansie vanu wygrywa celnością, TR ilością pocisków.