Być może i SOE kończy lato promocją w postaci 25% zniżki w MarketPlace dla graczy ALL Access, ale to co zaskoczyło graczy EverQuest 2 to podwyższenie cen na najpopularniejsze przedmioty za SC.

Nie jest tajemnicą iż EQ, EQ2, DC Universe i PlanetSide 2 zarabiają na koszty utrzymania ekip EverQuest Next i Landmarka – jest to standardowa procedura w branży gier. Zdziwić jednakże może to, że pomimo zlikwidowania podwójnych i potrójnych promocji na zakup Station Cash oraz sprzedaży tysięcy pakietów fundatora Landmarka za 100$, zarabiane fundusze nadal okazują się nie być wystarczające dla SOE.

Ekipa EverQuest 2 jest coraz bardziej otwarta i dostępna, więc szokującym okazał się piątkowy wieczór dla graczy EverQuest 2 gdy w momencie uruchomienia promocji okazało się iż kilka najbardziej popularnych przedmiotów ma cenę podniesioną o 50%:

  • pojedynczy unatunner kosztował 350 SC a teraz 499SC;
  • pakiet 7-miu unattunerów kosztował 1950 SC a teraz 2999SC;
  • slot na mercenary kosztował 100SC a teraz 150 SC;
  • wyszukiwanie mastera na 90 + levelu kosztowało 600 SC, a teraz 1470 SC;
  • podniesiono także cenę odradzania w danym miejscu za SC, które dostępne jest gdy gra się solo.

Zdaję sobie sprawę, iż to nie ekipa EverQuest 2 odpowiada za ceny na MarketPlace, ale inne osoby z SOE, które są odpowiedzialne za sprzedaż. Mimo wszystko lekko zszokował mnie fakt, iż zmian tych dokonano bez żadnego komunikatu i do tego w momencie uruchomienia promocyjnej zniżki dla graczy ALL Access.

Poprzedni artykułBonusy z STO na zakończenie lata
Następny artykułWonder Girl ocalona!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
balrogos

To samo bylo z przedmiotami w Planecie nawet nie wiem kiedy to zmienili te zwykle klasowe helmy kosztowaly 250sc teraz 500sc