W najnowszym odcinku popularnej serii poświęconej ekipie H1Z1, przedstawiony został projektant gry odpowiedzialny za tworzenie pojazdów – Kris Roberts.

Jakie są następne pojazdy nad którymi będziesz pracować?

Następnym pojazdem nad którym pracujemy jest pół-ciężarówka. Pierwszym był samochód terenowy. Po tym prawdopodobnie rozpoczną się prace nad rowerami.

20141010_h1z1_pickup_car

Czy samochody nadal będą eksplodować parę sekund po tym jak przewrócą się na dach?

Jeśli samochód będzie jechał za szybko lub spadnie z wysokości, to w grze musi być system wybuchania i odtworzenia. Jest możliwe, że kiedyś w przyszłości zostanie dodana funkcja odwracania samochodu przez graczy. Na razie – jeśli wyląduje na dachu, to wybucha.

Czy różne rodzaje samochodów będą mieć różne przyspieszenie i prędkość maksymalną?

Różne samochody mają różne charakterystyki: wielkość, ciężkość, moc silnika. Wszystkie te statystyki mogą być łatwo dopasowane. Chcemy aby pojazdy wyróżniały się, aby prowadzenie różnych pojazdów nie było tym samym doświadczeniem.

Jak wyglądać będzie utrzymanie i naprawa pojazdów?

Koszt naprawy/ utrzymania samochodu został właśnie wprowadzony. W tej chwili należy posiadać świece, baterię, paliwo oraz silnik na pojazd. Każdy z komponentów ma swoja wytrzymałość, więc zużywają się w trakcie użycia.

Czy można w jakiś sposób zamknąć samochód lub zablokować aby nie pozwolić wrogim graczom na wejście do pojazdu?

Możliwość zamknięcia samochodu jest bardzo ważna. Jeśli jesteś w samochodzie i nie znasz graczy, którzy się zbliżają, trzymanie ich z dala od samochodu jest krytyczne. W tej chwili jeśli jesteś kierowcą to masz możliwość zablokowania dostępu. Kiedy w samochodzie nikogo nie ma, każdy może do niego wejść. W dalekich planach stworzenie jest systemu posiadania samochodu i kluczyków do niego, tak aby mieć pełna kontrolę nad dostępem. Na ta chwilę – kierowca ma kontrolę nad pojazdem.

20141010_h1z1_car_ui

Poprzedni artykuł(Nie)poważne zmiany w RoadMap?
Następny artykułHotfix – koniec dyniowej frustracji?
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
balrogos

Tyle lat tworzenia gier „a razie – jeśli wyląduje na dachu, to wybucha.” pozostawiam to bez komentarza, jakim cudem ma wybuchnac, chce zuwazyc ze takie smaochoy moga miec cenne rzeczy a nwet mozna bylo by spuscic paliwo ale nie bo po co idzmy na latwizme i cisnijmy hajs.

BlackJDragon

jak podczas jazdy na rowerze będzie można używać broni to będzie super 😀

balrogos

Miniguna czy .50 Cal zamontowana na kierownicy, do tego naped odrzutowy na bagarzniku, wolabym motorowery skutery, albo motor z miejscem dla pasazera.

BlackJDragon

*broni białej miałem na myśli

balrogos

ahh szkoda 😀