Pod koniec kwietnia firma Kakao Games EU podała informację, o wycieku danych związanych z kontami graczy i zachęcając ich do zmiany haseł.

W lakonicznej informacji podano jedynie, że bezpieczeństwo naruszone zostało na stronie należącej do osób trzecich, a więc niby nie związanych bezpośrednio wydawcą. Co dziwne, kilka dni później, firma Kakao Games EU zmieniła ich dotychczasowe forum, na nowszą wersję, tej samej firmy, co to używane przez BabaGra.pl oraz wiele innych firm związanych z grami (np. Daybreak Games Company). Zbieg okoliczności, czy też wyciek danych związany był właśnie z poprzednią wersją forum używanego przez ekipę Black Desert Online?

Od wczoraj, wielu graczy zgłasza iż otrzymuje maile od ekipy Black Desert Online zachęcające do zmiany haseł. Wiele osób uważa, że w związku z niedawnym wyciekiem danych, może to być próba wyłudzenia danych, tym bardziej, że niektóre osoby otrzymują tego samego maila co kilkadziesiąt minut.

Community Manager Praballo potwierdził dzisiaj rano, że takie informacje rzeczywiście zostały wysłane do osób, których konta mogły znaleźć się w niebezpieczeństwie. Niestety, z powodu błędu, maile te wysłane zostały wielokrotnie, co mogło zaniepokoić graczy.

Zawsze jednak lepiej się zabezpieczyć, niż później płakać i dlatego też mam dla Was radę: jeśli otrzymacie jakiegokolwiek maila zachęcającego do zmiany hasła w jakiejkolwiek grze, to lepiej nie klikać w link załączony w mailu, ale udać się bezpośrednio na stronę główną gry i dokonać zmiany bezpośrednio na Waszym koncie. Przynajmniej ja tak robię 🙂

Informacje o tym jak zmienić swoje hasło w Black Desert Online znajdziecie TUTAJ.