Dwa dni przed Świętami Bożego Narodzenia ekipa The Repopulation ogłosiła iż zniesione zostało NDA i gra trafiła na platformę Steam jako Early Access.

Na tą chwilę grę można zakupić z 15% zniżką zarówno na Steam, jak i na stronie głównej. Niestety nie wiem do kiedy potrwa ta promocja.

Niestety, mimo zakupienia tej gry jeszcze zanim trafiła ona na Steam, nie miałam okazji w nią pograć z powodu braku czasu w ostatnim okresie. To sie teraz zmieni i z pewnościa nadrobię zaległości.

Moje pierwsze wrażenia z gry były zróżnicowane – kilka rozwiązań nie za bardzo przypadło mi do gustu, kilka było dośc interesujących i wciągających. Mogę powiedziec jedno, iż gra ta z pewnością jest w fazie Alpha i to sie odczuwa. System craftu i ilość możliwości jakie stoją przed naszą postacią jest naprawdę zaskakujący. osobiście spędziłam czas w The Repopulation na oswajaniu zwierzaków… Mój plan jest następujący: oswoić, wytrenować i sprzedać jako mounty. Czy mi się to uda? Zobaczymy 🙂

The Repopulation jest grą, na którą dość długo czekałam i pierwsza jaką zakupiłam od wielu, wielu lat (nie wliczam w to dodatków do EQ2, które kupuję co roku). Jest to jednak dopiero faza Alpha bardzo wymagającej i rozbudowanej gry, dlatego tez nie jest gra dla każdego.

Mnie osobiście The Repopulation bardzo się podoba, ale nie jest powiedziane, że osoby, które zdecydują się na zakup tej gry będą na koniec z tego zadowolone…