Już od dzisiaj, aż do niedzieli do godzinie 22-giej możecie za darmo zagrać w ARK: Survival Evolved na platformie Steam!

Na ten specjalny weekend ekipa ARK uruchomi setki nowych oficjalnych serwerów, na których to gracze będą mogli spróbować tej zaskakującej gry. Część oficjalnych serwerów skazana jednak będzie na zagładę…

ARK_meteor

W trakcie trwania Meteor Extinction Event gracze będą mieli szansę znaleźć specjalne artefakty, na których umieszczony będzie kod na 50% zniżkę przy zakupie ARK lub nawet ba darmową kopię gry. Aby jednak nie było zbyt prosto – jeśli znajdziecie ten kod, a ktoś Was zabije, to ta osoba będzie mieć szansę go użyć.

ARK_CubeArtifact

Event ten trwać będzie do wczesnych godzin porannych we wtorek (5-ta rano czasu polskiego) i zakończy się wielkim uderzeniem Meteoru, który zniszczy wszystkie oficjalne serwery na których uruchomiono ten event.

Ale to nie wszystko!Wszyscy gracze będą mieli szansę wziąć udział w nowym turnieju ” Nienaturalna Selekcja„!

ARK_UnnaturalSelection

Gracze walczyć będą w czteroosobowych drużynach przeciwko setce innych graczy aby, nie tylko mieć szansę zyskać szansę na wygranie olbrzymiej nagrody finansowej, ale także spróbować swoich sił i oswoić pierwszego Smoka w tej grze.

Podobnie jak w trybie Survival of the Fittest, gracze zrzuceni zostaną z nieba na wyspę, gdzie będą mogli spróbować chwycić przygotowane dobra lub też uciec do dżungli i zacząć zdobywać punkty doświadczenia. W miarę upływu czasu, pierścień śmierci wokół wyspy będzie się zacieśniał i gracze będą zmuszeni do stoczenia walk.

W trakcie trwania tego unikalnego trybu, gracze doświadczą sześciu zupełnie nowych eventów ewolucyjnych, które z pewnością zmienią rozgrywkę. Najważniejszym pytaniem jednak jest – której drużynie uda się oswoić Smoka?

ARK_smok-2

Event ten uruchomiony zostanie w południe w sobotę (29.08) czasu polskiego i trwać będzie do wtorku do 5-tej rano. Ggracze walczyć będą na trzech oficjalnych 100-osobowych serwerach. Każda bitwa trwać będzie 2,5 godziny i zwycięskie drużyny awansują do półfinałów, z których wyłonionych zostanie 36 finałowych drużyn.

Finał turnieju odbędzie się we wtorek 1-go września o godzinie 20.30 czasu polskiego na oficjalnym kanale ARK na Twitch.tv. Walka ta trwac będzie 4,5 godziny i do wygrania będą bardzo atrakcyjne narody finansowe:

 • I miejsce – 20.000$ podzielone na 4
 • II miejsce 10.000$ podzielone na 4
 • III miejsce 4.000$ podzielone na 4
 • Wszyscy finaliści otrzymają kartę podarunkową Steam na 100$

No to przyznać się, kto będzie próbował ARK w ten weekend?

12 KOMENTARZE

 1. łohoh ! Zasysamy i sprawdzamy mając na dzieje że pójdzie na minimalnych ustawieniach bez zacięć na 10 sekund 😛

 2. Ehh zagralem w ten darmowy weekend gra cos jak dayz czyli idziesz i nawalasz innych graczy i w dinozaury o dziwo z piesci lol w dodatku nic nie mozna zdobyc zbudowac podniesc kamienia z ziemii itp optymalizacja ssie.

  • O czym ty mowisz? jak niż nie możesz zdobyc i zbudowac? Z kamieniem tez nie ma problemu… Chy ba grales w jakąś inna grę niz ja ;P

    • Kamienie mozna zbierac trzeba tylko znaleźc te wlasciwe. Szczapy dostajesz walac piescia w drzewo. W ten sposob tworzysz pierwsze narzędzia i możesz juz rabać drzewa i kopac kamienie. Itd…

Comments are closed.