Wygląda na to, że ostatnie kilka dni to napływ informacji dotyczących Blizzarda.

Już niedługo rozpocznie się BlizzCon w czasie którego ujawniony ma zostać zwiastun filmu nakręconego na podstawie World of Warcraft, a tymczasem firma ta poinformowała o kolejnym spadku w ilości subskrypcji. W zeszłym roku o tej porze Blizzard chwalił się, iz ma 10 milionów subskrybentów, a zgodnie z najnowszymi danymi w tej chwili liczba ta oscyluje w granicach 5,5 miliona. oznacza to, że ciągu roku World of Warcraft stracił 40% subskrybentów… Nie ma sie co martwic, bo zgodnie ze słowami raportu populacja gry jest „względnie stabilna”.

wow-film-plakat

Jednocześnie poinformowano o zakupie studia King Digital Entertainemt, które jest największa firmą produkująca gry na urządzenia mobilne i zatrudnia 1600 pracowników. Zakup ten kosztował Actvision Blizzard tylko 5,9 miliarda dolarów. Rynek gier na urządzenia mobilne jest z pewnością największym i najszybsciej rozwijającą się branżą interaktywnej rozrywki, wiec nie dziwi chęć wejścia tego potentata także na ten rynek.

No i na koniec beta Overwatch – nowej sieciowej strzelanki tworzonej przez Blizzard, o której już teraz mówi się, że może być zabójcą Call of Duty. Zdecydowana większość recenzji z beta testów jest pozytywna, co jest bardzo zaskakujące, zważywszy na to, jak bardzo gracze lubią marudzić…

Ktoś z Was grał już w to cudo i może troszkę o nim opowiedzieć?