Jeszcze zanim zapowiedziano premierę Black Desert Online w wersji na rynek europejski, gra ta skupiła wokół siebie olbrzymie rzesze fanów.

Od czasu ogłoszenia premiery tej gry, która to nastąpić ma w pierwszym kwartale 2016 roku, najczęściej omawianym tematem wśród graczy jest przyjęty przez Daum Europa model biznesowy Black Desert Online. Okazuje się, że gra ta nie będzie Free-to-Play, ale zamiast tego gracze będą musieli zakupić tę grę aby móc w nią zagrać. Sporo kontrowersji wzbudziła też informacja o tym, że europejska wersja Black Desert  nie będzie mieć otwartych beta testów .

Owszem, wiele gier wykorzystuje ten właśnie model biznesowy, który z pewnością jest kompromisem pomiędzy subskrypcją, a F2P. Istnieje kilka pozytywnych przykładów takich gier, jak chociażby Guild Wars 2, czy tez The Elder Scrolls Online.

Daum Games Europe do tej pory nie ujawnił ile będzie kosztować podstawowa wersja gry i tak naprawdę nie wiadomo czego możemy się spodziewać.

Zabawmy się więc w zgadywanie Drodzy Czytelnicy – jak myślicie, jaka będzie cena Black Desert i czy jeśli będzie zbyt wysoka, to sobie odpuścicie tę grę?

3 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze, ze nie bedzie f2p imo gra bedzie oscylowala w granicach 150-210.
    Modele f2p wolaja o pomste do nieba

Comments are closed.