Rosyjskie studio Battlestate Games ujawniło, że pracuje nad nową grą MMO – Ucieczka z Tarkowa.

Gra ta skierowana jest do hardcorowych graczy i ma łączyć w sobie elementy survivalowego MMO, FPS/ TPS i RPG. Pierwszych beta testów gry spodziewać się można już na początku 2016 roku.

Jak sama nazwa wskazuje, akcja gry Ucieczka z Tarkowa rozgrywać się będzie w rosyjskim mieście Tarkov. Gracze wybrać będą musieli współpracę z jedną z dwóch prywatnych firm wojskowych i walczyć o swoje przetrwanie. Na swojej drodze napotkają wiele niebezpieczeństw, najemników oraz tajemnice, które będą musieli rozwikłać. Gra zawierać będzie elementy survivalowe i postać będzie mogła zginąć z powodu otrzymanych urazów, chorób, wycieńczenia, odwodnienia, jak i zatrucia środkami promieniotwórczymi. Oznacza to także, że aby przetrwać gracze będą musieli szukać żywności, leków i innych przedmiotów, które mogą im pomóc przeżyć rozgrywkę.

Zgodnie z podanymi przez twórców informacjami, gracze rozgrywać będą sesje, zwane tutaj rajdami, ale będą mogli także swobodnie przemieszczać się po całym obszarze, który na starcie gry obejmować ma obszar 16 kilometrów kwadratowych.

Escape from Tarkov ma zapewnić graczom wiele misji, tryby PvE i PvP i obecność co najmniej 64 graczy na jednej mapie. Dodać do tego należy ekonomię sterowaną specjalnym systemem AI, miejsca gdzie będzie można wymienić przedmioty z innymi graczami, wiele NPC, a nawet zwierzęta.

Battlestate Games obiecuje, że dostarczy grę, która przekroczy dotychczasowe granice tego gatunku i zaoferuje nowy rodzaj rozgrywki na podstawie wielu czynników, w tym taktycznych i bojowych. Studio pracuje także nad wyższym poziomem realizmu, który obejmuje realistyczną w 100% balistykę, pełny proceduralny system efektów, absolutną kontrolę ruchu i interakcji z otoczeniem, zaawansowane modele broni oraz personalizację postaci.

Studio Battlestate Games nie jest nowicjuszem i w skład czterdziestu developerów pracujących nad ta grą wchodzą weterani, którzy pracowali wcześniej nad takimi grami jak Stalker, Mass Effect, czy Bioshock.

Zwiastun wygląda rewelacyjnie, plany twórców również. Będę obserwować ta grę. A co Wy o niej sądzicie?

6 KOMENTARZE

  1. Na razie zasadnicza zaletą jest to, że nie robi tego Ubisoft. Na bank będę śledził rozwój sytuacji.

  2. Serio trailer super! Oby to im wypaliło i nie był jakis głupi model f2p, skórki itp. tylko porządna gra, która można kupić i grać na równych zasadach, z mocnym klimatem i trudnym gameplayem,

  3. Filmik na pewno nie pokazuje, jaka będzie gra a jaki ma być jej klimat 😛 Ale na pewno spróbuję, zwłaszcza jak będzie mieć sensowny i otwarty świat/mapę 😛

Comments are closed.