Z pewnością nie po raz pierwszy to piszę, ale ekipa ARK: Survival Evolved naprawdę nie spowalnia i co chwilę zaskakuje nowymi pomysłami.

W najnowszym komunikacie studia Wildcard ujawniono, że w najbliższych tygodniach do gry wprowadzane zostaną tajemnicze ruiny, olbrzymia lodowa jaskinia oraz legowisko Broodmother.

Ruiny odgrywać będą kluczową rolę w fabule ARK i wyglądać będą, jakby wyspa je pochłaniała, co z pewnością doda im nieco tajemniczości. Ruiny te zostały zaprojektowane a taki sposób, aby były proste i uniwersalne, a do tego dzięki kilku zmianom doskonale wpasowywać się będą w odpowiednie biomy. Niektóre z nich umieszczone zostaną w dość oczywistych i widocznych miejscach, podczas gdy inne umieszczone będą w miejscach ukrytych i trudno dostępnych.

Lodowa jaskinia umiejscowiona zostanie w samym środku śniegowego biomu i z pewnością będzie zachwycać swoim wyglądem. Jej układ będzie jednym z prostszych, ale aby ją zwiedzać z pewnością potrzebny będzie sprzęt z wyższych poziomów oraz prawidłowo dobrane statystyki. Ekipa Wildcrad zdecydowała się także na dodanie kilku skaczących puzzli, gdzie błąd może ich dość sporo kosztować…

 

Niedługo też, gracze będą mieli szansę wkroczyć do legowiska Broodmother, które nazwane zostało przez developerów ARK – Areną. Miejsce to znajdować się będzie samym centrum bagna i jego układ zapewnia graczom możliwość ataku z wielu różnych miejsc. Samo legowisko sprawiać będzie wrażenia ciepłego, wilgotnego i zachwycającego – do momentu kiedy gracze wkroczą na środek areny i zdadzą sobie sprawę, że emitowane światło pochodzi pajęczych jaj znajdujących się w szczątkach zabitych tam zwierząt…

 

Bo i co myślicie o tych zapowiedziach?

Przypominam, że do 1 grudnia skorzystać możecie z promocji i zakupić ARK: Survival Evolved w cenie obniżonej o 40%. W czasie tego weekendu znaleźć możecie także wiele innych promocji, a te ciekawsze opisałam w dniu wczoraszym.