W ostatnim czasie wiele się mówiło o problemach finansowych jakie dotknęły studio Funcom. Słyszeliśmy też plotki o tym, że szukają kupca i być może zamkną mniej rentowne gry.

Całe szczęście nordyccy bogowie sprzyjają ostatnio norwegom. Najpierw udało im się dogadać z udziałowcami, co do odroczenia spłat długu, a teraz ogłosili podpisanie nowej umowy z Conan Properties, na mocy której stworzą nowe gry bazujące na świecie Conana.

W 2008 roku z wielkim hukiem wystartowało MMO Age of Conan: Hyborian Adventures. Gra mimo wielu błędów okazała się wielkim hitem, co obserwowaliśmy również na rodzimym rynku. Wiele polskich gildii porzuciło dotychczasowe gry i przeniosło się do Age of Conan. Powstało też wiele nowych gildii, część z nich do dnia dzisiejszego istnieje w tej grze.

Pierwszym pytaniem jest więc – czy Funcom zaskoczy nas nowym MMO w świecie Conana? Raczej nie. Stworzenie gry MMO wymaga wielu lat pracy i milionów dolarów. Patrząc na problemy finansowe norweskiego studia, możemy się raczej spodziewać mniejszych gier dla jednego gracza. Coś w stylu wydanego w tym roku przez Funcom – The Park, bazującego na świecie z The Secret World.

Inną możliwością jest wydawanie gry single w formie epizodycznej. Telltale Games pokazało że można stworzyć małą grę, która ma świetną fabułę i świetnie się sprzedaje – chociażby ostatnie ich tytuły jak Minecraft: Story Mode, Game of Thrones czy Tales from the Borderlands. Wyobraźcie sobie cyfrową „ekranizację” (a może grywazację?) książek Roberta E. Howarda, gdzie to my kierujemy potężnym Conanem? Brzmi interesująco, prawda?

Funcom na początku 2016 roku ma ogłosić jakie to będą gry. Na dzisiaj wiemy tylko, że będą to trzy nowe gry, z czego jedna na pewno będzie się rozgrywać w Hyborii.

A tym czasem, niech moc będzie z Wami…

Jako baneru wykorzystano obrazek Conana Barbarzyńcy stworzony przez Fungila

Poprzedni artykułMrówkami do zwycięstwa
Następny artykułBeam me up Han…