Obsidian Entertainment i My.com ujawnili kolejne informacje na temat nowej mapy, jaka zostanie wprowadzona do Armored Warfare wraz z najbliższą aktualizacją.

Niebezpieczne Wybrzeże jest gruntownie zmienioną wersją starszej mapy o tej samej nazwie, która w Armored Warfare była dostępna podczas wczesnej fazy alfa. Celem przeróbki mapy była bardziej komfortowa i płynniejsza gra.

Mapa o wymiarach 1200×1200 składać się będzie z kilku regionów – południowego obszaru z zatoką i północnego szerokiego łuku ogarniętego ogniem, przy czym cięższe i wolniejsze pojazdy mogą się przedzierać do przodu, korzystając z osłony miasta. Cała mapę zaprojektowano tak, aby oferowała graczom różne strefy walki – z jednej strony gracze znajdą tu mnóstwo dróg, umożliwiających oskrzydlenie wroga, z drugiej strony mają pole do popisu, jeśli chodzi o zastawianie zasadzek.

 

Armored Warfare jest darmową, sieciową, wieloosobową grą militarną, która daje graczowi dostęp do świata współczesnej wojny. Gracze mogą zagłębić się w bitwach PVP, jak i misjach PVE, w których używać będą najnowszych technologii, takich jak system przeciwrakietowy i granaty dymne oraz różnorodnych rodzajów pancerza i amunicji.