Już niedługo na serwery Armored Warfare trafi długo oczekiwany sezonowy tryb Lords of War koncentrujący się na zespołach grających przeciwko sobie, których celem będzie osiągnięcie jak największej ilości zwycięstw pod rząd.

Bitwy rozgrywane będą w jednej ze stref w których trwa konflikt, a każda strefa jest dostępna przez ograniczoną ilość czasu. Strefy różnią się mapami, celami które trzeba będzie spełnić oraz poziomami pojazdów jakie mogą wziąć udział w bitwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu doznania płynące z rozgrywki będą specyficzne dla każdej strefy. Różnorodność składu drużyn wymagana przez ten tryb będzie miała wpływ na poszerzenie horyzontów dowódców i zgrania samych członków drużyn, a taktyka będzie kluczem do zwycięstwa. Każdy kolejny wygrany mecz skutkuje trafieniem na silniejszych przeciwników, podczas gdy przegrane drużyny zostają zepchnięte na sam dół tablicy wyników i muszą rozpoczynać rywalizację od zera.

201608_AW_Lords-of-War-1

Podstawą trybu Lords of War są zespoły. Gracze mogą tworzyć drużyny o unikalnych nazwach, a oprócz tego mogą także należeć do innych zespołów (max 5). Każdy zespół może posiadać określoną ilość graczy, która zostanie dopasowana do populacji serwera oraz graczy zapasowych, którzy w razie potrzeby zastąpią nieobecnych kolegów. Pomimo nacisku na kompletne drużyny, gracze indywidualni również będą mogli wziąć udział w tym trybie. Gracz w takim wypadku trafi do drużyny, która nie posiada pełnego składu, bądź do składu losowego – wszystko będzie zależne od ilości zgłaszających się graczy.

Sezon 0 Lords of War, czyli testowy, wystartuje już niebawem na serwerze PTS dostępnym dla regionu EU oraz NA. Celem tego sezonu będzie przetestowanie całego systemu, a aby zachęcić graczy do zalogowania się na ten serwer, wydawca gra przygotował szereg nagród:

  • Specjalne tytuły
  • Specjalne oznaczenia
  • Złoto
  • Czas premium

I sezon Lords of War wystartuje wraz z aktualizacją 0.17 w Armored Warfare, a główną nagrodą będzie specjalny pojazd.