Po miesiącach problemów związanych z kłopotami właściciela Hero Engine, twórcy The Repopulation zdecydowali się na przeniesienie gry na silnik Unreal.

Niestety oznacza to, że fani tego tytuły, którzy z niecierpliwością oczekiwali na premierę tej gry, muszą liczyć się z olbrzymim opóźnieniem. Zgodnie z informacjami podanymi przez twórców The Repopulation, większość grafiki i dźwięków można przenieść, ale kod gry musi zostać przepisany od nowa.

Mimo, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy liczne dyskusje na temat możliwych rozwiązań naszego problemu, nie znaleźliśmy na tyle dobrego, żeby mieć pewność iż za jakiś czas problem nie pojawi się ponownie. Biorąc pod uwagę okoliczności, zdecydowaliśmy, ze w najlepszym interesie gry będzie przeniesienie jej na silnik Unreal. Nie jest to decyzja, ktora podjęta została pochopnie. O ile wiele grafiki i dźwięków będzie łatwo przenieść, to kod gry musi zostać napisany od podstaw. Zdajemy sobie sprawę, że znacznie nas to opóźni i przepraszamy naszych fanów. W tym momencie czujemy jednak, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Wiadomo, że taka decyzja może zniechęcić fanów tej gry i dlatego też studio Beyond & Above postanowiło stworzyć małą grę survivalową osadzona w tym samym świecie co The Repopulation, która nazywać się będzie Fragmented. Gra ta będzie bardzo okrojona wersja The Repopulation i rozdana zostanie za darmo wszystkim posiadaczom tej gry.

Nie chcieliśmy aby fani The Repopulation siedzieli bezczynnie i czekali, podczas gdy my gorączkowo będziemy przepisywać kod gry. Już w lutym rozpoczniemy testowanie kolejnej gry, której akcja osadzona została w tym samym świecie co The Repopulation i która nazwaliśmy Fragmented. Produkt ten jest survivalem sci-fi, który jest bardzo okrojoną wersją The Repopulation. Pozwoli nam to na wykorzystanie wielu tych samych rzeczy, które mieliśmy już stworzone, ale także kodu z silnika Unreal, który stanie się fundamentem nowej wersji The Repopulation.

https://www.youtube.com/watch?v=8yLraupGaSY

 

Dobra informacja jest ta, że prace nad The Repopulation zostały wznowione i gra ta zostanie wydana, tyle że z opóźnieniem.

Więcej informacji na temat przyszłości tej gry oraz nowego tytułu – Fragmented znajdziecie na stronie głównej gry.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Oj , aby się tylko nie skończyło na tym, że okrojona wersja to bedzie wszystko co dostaniemy … . Choć to i tak lepsze newsy niż koniec projektu.

M4rcinQ

Cieszy mnie informacja, że jednak „The Repopulation” nie upadnie. Niech pracują i tworzą. Ja osobiście czekam na efekty 🙂

Pikiel

Fajnie i trzymam za nich kciuki. Chlopaki maja duzo pasji i to sie chwali. Jeszcze zeby im starczylo pieniazkow na dokonczenie tych gier.