Steparu nadal bierze udział w koreańskich otwartych beta testach Bless Online i z jego opisów wynika, że gra ta sprawia mu przyjemność, chociaż mnie osobiście przeraża brak ograniczeń w walkach PvP.

Instancjach PvE w Bless Online stworzone zostały z myślą o grupach 5-osobowych i gracze mogą ustawić jeden z typów lootowania:

  • I – wszyscy gracze wpisują /dice. W instancji jest 5 bossów, co oznacza, że osoba, która otrzymała najwyższą liczbę dostanie nagrodę z ostatniego bossa, podczas gdy osoba z najniższą liczba z pierwszego, druga w kolejce z drugiego, itd.
  • II – to doskonale znany Free for All – co oznacza, że po zabiciu bossa pojawia się okienko i gracze mogą nacisnąć Roll lub Pass.

Ciekawostka jest to, że w instancjach tych nie wypadają żadne przedmioty typu broń lub pancerz, ale rzeczy służące do ich wytworzenia. Oznacza to, że aby móc zrobić sobie pełna zbroję, należy odwiedzić te miejsca nawet kilkadziesiąt razy.

Zgodnie ze słowami Steparu, poczatkowe bossy w instancjach są dość łatwe i wymagają podstawowej strategii, ostatni natomiast jest bardzo wymagający i na obecnym etapie beta testów, wiele osób poddaje się i wychodzi z grupy.