Długo oczekiwana przeze mnie aktualizacja Gloria Victis w końcu trafiła na serwery tej gry!

Pośród wielu usprawnień rozgrywki i poprawek do różnych systemów, dzisiejsza aktualizacja wprowadza do gry także pierwszą wersję systemu dynamicznych wydarzeń, nową lokację oraz coś co mnie osobiście cieszy najbardziej – nową wersję launchera! Hip hip hurrrrrraaaaaa!

Pierwsze dynamiczne wydarzenia, które znalazły się na terenach podmiejskich wokół Dunfen i Mereley, znacznie ożywiają świat Glorii Victis: lisy skradają się, by polować na kury i gęsi, banici podkradają zapasy, a buntownicy nękają mieszczan. Zgodnie ze słowami twórców gry, kolejne wydarzenia, które trafią do gry w najbliższej przyszłości, płynnie wprowadzą nowych graczy w świat Glorii Victis, zapoznając ich z kolejnymi mechanizmami rozgrywki, a także pozwolą wpływać na sytuację w świecie gry.

201602_GV-2

Nowa lokacja – osada rybacka położona na wschód od Mereley, to pierwszy krok procesu przebudowy lokacji startowych. Twórcy gry wiedzą jak ważnie jest pierwsze wrażenie i dlatego też w najbliższych tygodniach zarówno Mereley, jak i Dunfen zostaną gruntownie odświeżone, a także wypełnione dynamicznymi wydarzeniami.

Natomiast nowa wersja launchera ma usunąć większość problemów związanych z pobieraniem oraz aktualizacją Gloria Victis. Uruchamiając grę po raz pierwszy po wprowadzeniu tej wersji, nastąpi aktualizacja launchera. Gdy w launcherze pojawi się okno “Updating launcher, please wait”, należy odczekać i może zając to nawet kilka minut. Ze względu na zmianę struktury plików, przy pierwszym uruchomieniu cała gra zostanie pobrana od nowa. W przypadku problemów z działaniem launchera, takich jak brak odpowiedzi programu przez dłuższy czas, czy też bardzo niska prędkość pobierania, należy ponownie uruchomić launcher. Ważne jest aby pamiętać o tym, że program antywirusowy Avast dokonuje wielokrotnej weryfikacji launchera, co może powodować problemy w jego działaniu, dlatego też zalecane jest wyłączenie osłon Avast oraz funkcji DeepScreen.

201602_GV-1

Oto najważniejsze zmiany wprowadzone w dniu dzisiejszym do gry:

  • Wprowadzono pierwszą wersję systemu dynamicznych wydarzeń.
    • Wersja testowa zawiera po trzy podstawowe wydarzenia na nację, które aktywują się cyklicznie wokół Dunfen i Mereley, a także pierwszy łańcuch eventów związany z atakiem buntowników na przedmieścia.
  • Wprowadzono nową lokację – osadę rybacką na wschód od Mereley.
  • Odświeżono warstwę graficzną – tekstury, shadery oraz paletę kolorów
  • Dodano 15 nowych animacji śmierci postaci humanoidalnych (gracza oraz NPC)
  • Dodano 5 nowych animacji „spoczynku” postaci gracza
  • Zmodyfikowano buffy za przejęcie i kontrolę flag – nie dają już bonusów do statystyk mających wpływ na walkę
  • Dodano bardziej restrykcyjne sprawdzanie pozycji graczy oraz dodatkowy system wykrywania trafień podczas walki
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zhar

Trzeba by wrócić chyba do GV bo nie grałem od … czasów Jezusowych chyba xD

Nsuidara

uwielbiam jak ktoś nazywa jakieś sytuacje – na dodatek cykliczne… np. codziennie rano jem śniadanie… wydarzeniem dynamicznym….

Joe Rachitynowy

Avast? Ktoś go używa jeszcze?