Studio Xaviant Games, twórcy survivalowej gry The Culling, zapowiedzieli, że już 8-mego marca gra ta będzie mieć swoja premierę na Steam w programie Wczesnego Dostępu.

Podobnie, jak w filmie Igrzyska Śmierci, The Culling będzie grą, w której 16-tu graczy, samotnie lub w parach, wkroczy na arenę umieszczoną na rajskiej wyspie i walczyć będzie o przeżycie. Mecz trwać będzie 20 minut i wygra go ostatnia żyjąca postać.

Ciekawostką jest to, że tytuł ten stawia przede wszystkim na tryb Battle Royale oparty na walce wręcz. Na ten moment  twórcy przygotowują 24 bronie: różnego rodzaju ostrza, topory, włócznie oraz pałki. Dostępna w grze broń będzie mieć różną jakość, od kamiennego noża do ostrej katany. Oczywiście gracze będą mieli szansę znaleźć na wyspie łuki i broń palną, ale amunicja będzie prawdziwą rzadkością.

Zgodnie ze słowami twórców gry, gracze po rozpoczęciu meczu nie będą musieli od razu rzucać się do walki, ale będą mogli eksplorować teren, zbierać surowce i tworzyć różnego rodzaju pułapki. Gracze będą mieć także do dyspozycji różne umiejętności oraz wsparcie z powietrza w postaci samolotów zrzucających zaopatrzenie.

 

The Culling jest kolejnym tytułem, który skupi się na trybie Battle Royale. jakiś czas temu zapowiedziano Islands of Nyme, ale projekt ten pojawi się na Steam dopiero latem 2016.

Myślicie, że The Culling ma szansę na odniesienie sukcesu?

Poprzedni artykułW końcu nowy launcher w Gloria Victis!
Następny artykułIndarowe ciekawostki
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Joe Rachitynowy

gra z jednym trybem…. może mieć problemy ta gra. Ja nie lubię gdy mój produkt oferuje tylko jeden typ rozgrywki. Wybraźcie sobie, że człowiek codziennie logowałby się na tę samą mapę i grał cały czas tak samo i jedyne eventy w grze to byłby alerty które polegają dokładnie na tym samym czyli „zagarnij najwięcej terenu” 😀