Nie wiem czy wiecie, ale od momentu premiery Gloria Victis we wczesnym dostępie na Steam, gra ta doczekała się już aż 102 aktualizacji! Te ostatnie naprawiły mnóstwo błędów, wprowadziły nową mechanikę dla tarcz oraz zadawanie obrażeń grupie przeciwników, a także dodały nowe wydarzenia i zoptymalizowano serwery.

Zacznijmy od początku. Setna aktualizacja do Gloria Victis, skupiła się na usunięciu prostszych błędów, takich jak usunięciu surowców z najwyższego poziomu ze stref bezpiecznych, oraz dodała eventy na przejęcie i rozbudowę Pańskiej Przystani.

Pod koniec stycznia wprowadzono do gry nowe mechaniki: wytrzymałość ręki podczas blokowania tarczą, ataki tarczą oraz możliwość zadawania obrażeń kilku przeciwnikom jednocześnie przy użyciu broni dwuręcznych. Studio Black Eye Games dodało także system asyst PVP, co oznacza, że ilość doświadczenia i Punktów Glorii zdobytych w PVP zależy od tego, ile obrażeń zadanych zostanie przeciwnikom.

Oprócz tego przeprojektowano linię rzemiosła związaną z wytwarzaniem tarcz oraz dodano do gry tarcze azebskie wraz z przepisami. Dodatkowo zredukowano zużycie wytrzymałości oraz wprowadzono zmiany związane z ogłuszaniem graczy – od teraz ogłuszenie gracza zostaje przerwane przez pierwsze otrzymane uderzenie.

Najnowsza aktualizacja do Gloria Victis dodała nowe wydarzenia PvP: „Kampania kontratakuje”. Wydarzenia te są widoczne jedynie dla graczy powyżej 70 poziomu, mogą być wykonywane regularnie i można ukończyć je solo, chociaż nie jest to podobno łatwe. Zbudowane one są z różnych etapów, a ostatni z nich to walka z jednym z następujących bossów: Kompanem Ragiego, Kompanem Brandona lub Mrocznym Rycerzem.

Twórcy dodali również system asyst turniejowych i zliczania wyniku gracza. Za każdą wykonaną akcję gracze zdobywają indywidualne punkty, które mają wpływ na wielkość otrzymanej przez nich nagrody, a to oznacza, że udział w turniejach będzie odpowiednio nagradzany.

Jeśli chodzi o optymalizację serwerów, to usprawniono system AOI. Zmiana ta rozwiązuje także problemy długiego ładowania obiektów do rozbudowy w lokacjach kontrolowanych przez graczy. Prócz tego przywrócono zadania rzemieślnicze w Mereley, wyłączono możliwość utraty Punktów Glorii za śmierć wskutek upadku z wysokości oraz usprawniono synchronizację animacji ataku tarczą i obrażeń rejestrowanych podczas jego wykonywania.

Warto dodać, że te wszystkie zmiany i nowości trafiły do Gloria Victis w ostatnich dwóch tygodniach. Trzeba powiedzieć, że tempo wprowadzania kolejnych aktualizacji do tej gry jest naprawdę wysokie.

ŹRÓDŁOGloria Victis
Poprzedni artykułEkipa Fortnite Battle Royale przeprasza za problemy, szykuje testy nowego modelu strzelania
Następny artykułKilkanaście minut rozgrywki z Ashes of Creation