Jeśli jesteście fanami studia Funcom i martwicie się o przyszłość tej firmy, to śpieszę Was poinformować, że w dniu wczorajszym ogłoszono pierwszą dobrą wiadomość, od jakiegoś czasu, dotyczącą tej spółki.

Pracownicy Funcom być może nie otwierają jeszcze szampanów, ale studio to z pewnością może odetchnąć.

We wczorajszym komunikacie prasowym, prezes studia ujawnił bowiem, że firma ta znalazła prywatnego inwestora i otrzymała środki w wysokości 6,3 miliona $. Dodatkowo Funcom ogłosił, że dzięki konwersji długu, zadłużenie tej spółki spadło o 7,7 miliona $. Oznacza to, że spółka ta z minusa (10mln$), jest na plusie (+4mln $), dzięki czemu ma szansę na ukończenie prac nad nowymi tytułami.

Ta inwestycja jest punktem zwrotnym dla firmy. Funcom tworzy od 23 lat wiele wspaniałych gier, ale nie jest tajemnicą, że w ostatnich latach firma ta miała napiętą sytuacje finansową, z powodu której realizacja naszej nowej strategii finansowej była wyzwaniem. Inwestycja ta pozwoli nam to w końcu zrobić.

W ostatnich miesiącach Funcom zmienił strategię i zaczął prace nad kilkoma mniejszymi eksperymentalnymi grami. Akcja horrou The Park osadzona została w realiach The Secret World i gra ta miała w zeszłym roku swoja premierę na PC, a w tym miesiącu na PS4 i XBox One.

Kolejnym eksperymentalnym tytułem w trakcie prac jest survival, którego akcja rozgrywać się będzie w uniwersum Conana Barbarzyńcy – Conan Exiles.

No cóż, inwestycja ta jest z pewnością bardzo dobrą wiadomością dla fanów gier tego studia.