Landmark miał oficjalna premierę półtora tygodnia temu i, jak to zazwyczaj bywa w przypadku premier, powinno być to wydarzenie pozytywne.

Niestety, wygląda na to, że to wszystko co działo się wokół Landmarka od czasu ogłoszenia tego tytułu, wpłynęło na to, że zdecydowana większość z ponad 1900 opinii na Steam jest negatywna. Wiele osób piszących recenzje tej gry używa takich określeń jak: oszustwo, zdzierstwo, naciąganie, kłamstwa – i są to jedne z łagodniejszych. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością ma na to wpływ historia związana z powstawaniem tej gry.

Jak dobrze wiecie prace nad ta grą rozpoczęły się kilka lat temu i okres ten nie należał do najszczęśliwszych w historii studia. W 2015 roku SOE zostało sprzedane firmie inwestycyjnej Columbus Nova i zmieniło nazwę na DayBreak Games Company, a co za tym idzie przeprowadzono wielką reorganizację firmy zwalniając wiele kluczowych osób pracujących nad tym projektem. Dorzućcie do tego zawieszenie prac nad grą, brak komunikacji oraz zaskakująco szybką premierę nie dokończonej gry i widać tego efekty.

Pierwotnie Landmark miał być narzędziem na bazie którego tworzone miało być, anulowane niedawno MMO – EverQuest Next. I właśnie dzięki takiej reklamie oraz obietnicy, że fundusze zebrane ze sprzedanych pakietów fundatora wspomogą rozwój tej gry, wielu fanów zdecydowało się wspomóc ten tytuł w 2014 roku zakupując pakiety wycenione nawet na 100 Euro. Docelowo Landmark miał być gra F2P, ale w marcu 2016 twórcy gry zmienili zdanie i zdecydowali się zmienić model biznesowy na B2P, co jeszcze bardziej rozzłościło graczy.

Można więc zrozumieć, że wiele osób, które zdecydowały się wesprzeć ten tytuł uważają, że zostali wprowadzeni w błąd przez DayBreak Games i dlatego też bombardują Steam negatywnymi opiniami, odstraszając wiele osób, które myślą o zakupie tego tytułu.

Zgodnie ze SteamCharts po premierze gry w szczytowym momencie grało 125 osób i nie widać aby ilość ta rosła. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że cześć graczy może logować się do Landmarka nie używając Steam, ale nie sądzę aby liczba ta miała aż tak duży wpływ na ogólna ilość graczy. Niestety, przy tak małym zainteresowaniu tym tytułem, nie jestem pewna, czy gra ta ma szansę przetrwania, zważywszy na to, że DBG zamyka nierentowne tytuły.

https://www.youtube.com/watch?v=D6KHxZxvFGg

2 KOMENTARZE

  1. A mnie wyr…. tak:
    Kupiłem od SOE pakiet ten najtanszy.
    Grałem jakis dwa miesiace i zaprzestalem bo gra miala slaby kontent. Jakies 2 miesiace temu chcialem znow pograc a tu zonk logowanie nie dzila. Po dlugich bojach odzyskalem logowanie do WWW ale do konta jest przypisane tylko troche kasy a gra znikla
    A te chujki twierdza ze nie moga mi pomoc bo mnie nei maja w bazie.
    A C.. im w D.

Comments are closed.