Pamiętacie może panią Bogusię, o której to zamiłowaniu do gier wspomniałam kilka miesięcy temu w artykule poświęconym „grającym staruszkom„?

Wygląda na to, że nie tylko ja uznałam iż pani Bogusia jest bardzo interesującą osobą, gdyż najnowszy odcinek projektu HUMANS został poświęcony właśnie jej. No i pięknie!

Okazuje się, że po przejściu na emeryturę pani Bogusia nie dała się zaszufladkować i walczy ze stereotypami. Oprócz gier wideo jej pasją jest także malowanie, szydełkowanie, pisanie wierszy, a do tego uczęszcza na wykłady Uniwersytetu Trzeciego wieku i prowadzi bloga, na którym opisuje swoje przygody.

W jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z grami? Zgodnie ze słowami pani Bogumiły, wszystko zaczęło się od dnia kiedy jej syn przyniósł jej konsolę Dreamcast i wyjaśniając, że granie dobrze robi na stawy rąk. Z początku niechętnie sięgała po pada, ale z czasem wciągnęła się w świat gier i obecnie jest posiadaczką PlayStation 4. Jej ulubionymi seriami są Uncharted i Assassin’s Creed.

Jak mówi pani Bogusia, granie poprawiło u niej zdolność strategicznego myślenia, polepszyło pamięć, refleks, a do tego zniknęły problemy reumatyczne z dłońmi. I dzięki tym argumentom, może w końcu uda mi się namówić mojego męża na zakup PS4 😀

Polecam obejrzeć poniższy filmik. Osobiście mam nadzieję, że w wieku pani Bogusi będę miała tyle samo siły i nadal będę grać oraz prowadzić tą stronę.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.