Ech, czemuż to DayBreak Games lubuje się w aktualizowaniu i poprawianiu błędów w grach właśnie w piątkowe dni?

W dniu dzisiejszym na serwery H1Z1: King of the Kill trafi hotfix, która ma poprawić kilka błędów, jakie pojawiły się w grze po ostatniej aktualizacji.

Poprawki w ADS (aiming down sight)

Wróćmy na chwilę do tego, dlaczego wprowadziliśmy te zmiany. Przede wszystkim aby upewnić się, że walka działa jak należy – konsekwentnie i przewidywalnie, a Wasze pociski trafiają w cel, kiedy spodziewacie się, że powinny w niego trafić. Dlatego też musieliśmy wprowadzić kilka zmian w widoku z kamery.

Czytając Wasze konstruktywne opinie na tą zmianę, wprowadzimy następujące zmiany:

  • Biorąc pod uwagę, że CQC (Close Quesrters Combat) była za trudna, zdecydowaliśmy się nieco cofnąć kamerę, tak abyście mieli lepszy obraz tego, co jest przed Wami.
  • Najwięcej opinii mieliśmy o „odczuciu” jakie towarzyszy ADS. Wielu graczy opanowało to co było i zmieniony zoom wytrącił ich z przyzwyczajeń. Zdecydowaliśmy się usunąć zoom. Spowoduje to, że zmiana ze strzału z biodra do ADS będzie znacznie bliższa temu co było wcześniej. Pozycja kamery nadal będzie nieco inna, ale czułość podczas ADS powinna być zgodna z wcześniejszą wersją.

Oto jak będą wyglądać nowe ustawienie ADS:

H1Z1-kotk-ads

Inne poprawki:

  • Naprawiono błąd z opuszczaniem pojazdu, kiedy kamera przesuwała się w niezamierzony sposób;
  • Celowanie w górę zostało nieco ograniczone, więc usunęliśmy to i możecie celować tak wysoko, jak chcecie;
  • Naprawiono siatkę celowniczą zmieniającą pozycję na ekranie;
  • Naprawiono drewnianą siekierę. Nie było naszym zamiarem aby gracze mogli zabić przeciwnika jednym ciosem tą bronią.
  • Naprawiono błąd z niemożnością podniesienia pęków strzał.

Poprawki, które na razie nie trafią do gry:

  • Odnotowano spadki FPS po tej aktualizacji, szczególnie na lepszych komputerach. badamy ten problem i staramy się ustalić, co go powoduje.
  • Po wylądowaniu ze spadochronem kamera ustawia się w kierunku nieba. Mamy rozwiązanie tego problemu, ale jest to powiązane z innymi zmianami związanymi z lądowaniem, które nie są jeszcze gotowe by trafić na serwery Live. Poprawka ta trafi do gry pod koniec miesiąca.

Zostawcie poniżej komentarz co sądzicie o tych zmianach 😀

Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Im więcej komentarzy zostawiacie, tym większa szansa na rozdawnictwa na blogu.  Poza tym zapraszam do zapoznania się informacjami o innych grach, takich jak na przykład PlanetSide 2, strzelance Escape from Tarkov, polskie Gloria Victis oraz innych tytułach survivalowych o jakich piszę.

2 KOMENTARZE

  1. Chwalą się zmianami które w normalnych grach są zmieniane bez słowa – są tak drobne. Kręcą się w kółko i nigdy nie wydadzą gry. Jakby jedna osoba ją robiła 😀

Comments are closed.