W najnowszym materiale filmowym Dual Universe, ekipa studia Novaquark zademonstrowała kilka technicznych możliwości tej gry, w tym modyfikację wyglądu świata, płynne opuszczanie i lądowanie na planetach oraz cykl dnia i nocy.

Cały ten film nagrany został przez developerów w tzw. trybie God Mode, a to po to aby można było szybko zademonstrować systemy, jakie obecne będą w tej grze.

Wystartował Kickstarter dla Dual Universe

Film zaczyna się na powierzchni planety ukazując w jaki sposób działać będzie renderowanie, po czym pokazana jest podróż pomiędzy planetami i to bez ekranów ładowania. Zaprezentowano także przyspieszony cykl dnia i nocy, ale na tym etapie nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, czy planety będą krążyć wokół słońca.

Oprócz tego na filmie zaprezentowano olbrzymią stacje kosmiczną, której stworzenie wymagać będzie zaangażowania wielu osób i zajmie sporo czasu. Jak długo tego nie powiedziano, gdyż demo to ma na celu pokazanie możliwości i tak naprawdę ekipa Novaquark nie wie ile czasu potrzebować będą gracze by stworzyć tą ogromniasta strukturę. No cóż, zawsze można zadowolić się czymś nieco mniejszym…

Jeśli to wszystko co zaprezentowano na powyższym filmie rzeczywiście trafi do gry, to produkcja ta zapowiada się oszałamiająco. Szkoda tylko, że na tą chwilę zdecydowano się na model biznesowy Pay-to-Play oraz sprzedaż tokenów subskrypcyjnych innym graczom za walutę dostępną w grze.

Dual Universe ma to być prawdziwym sandboxowym MMO w klimacie sci-fi, w którym to gracza nie ograniczają żadne granice. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na Kickstarter i na tą chwilę zebrano prawie połowę funduszy.